Сучасна дієтологія наполегливо рекомендує відмовитися від заборон того чи іншого продукту, а також борошняні вироби в раціоні, поділу їжі на «хорошу» та «погану». Такий підхід рано чи пізно призведе до зриву, набору ваги, проблем із харчовою поведінкою. Так, можна худнути та їсти улюблені булочки з корицею, потрібно лише знати, як робити це правильно.
Зменшуйте глікемічний індекс
Це словосполучення відоме всім, хто стикався з підвищеним вмістом глюкози у крові. Глікемічний індекс продуктів – швидкість, з якою в кров викидається глюкоза, а разом із нею й інсулін. Чим вище продукт ГІ, тим швидше знову настане почуття голоду.
У борошна цей показник один із найвищих, тобто способи помітно знизити ГІ, а значить, довше залишатися ситим і не переїсти.
- Можна вибирати хліб або булочки з цільнозернового борошна із злаками, насінням, горіхами чи травами – ці добавки значно знижують ГІ продукту.
- Перед тим, як з’їсти шматочок тостового хліба, заморозьте його: зберігання в морозилці зменшить ГІ на 10 одиниць
- Додайте до борошняного білкові продукти, вони уповільнять швидкість засвоєння глюкози та вироблення інсуліну. Яйце, шматочки філе курки, сир – зробіть бутерброд із цими продуктами, щоб набагато довше почуватися ситим.
Рухайтесь
Одне з основних правил сучасної дієтології: не лежати після їжі. Особливо, якщо перекус чи обід був дуже калорійним. З’їли булочку? Вирушайте на прогулянку, потанцюйте, присідайте, підніміться сходами. Так, шкоди від випічки для вашої фігури буде значно менше.
Слідкуйте за калоріями
Зараз підрахунок калорій фахівці відносять до контролюючої поведінки, яка може негативно вплинути на моральне здоров’я. Але, якщо ви намагаєтеся позбутися зайвої ваги, то рахувати з’їдені калорії – дуже ефективний спосіб. Так ви зможете відстежити, коли булочка, пиріжок чи сендвіч легко впишуться у денну норму, а коли варто обмежитись чашкою творогу з ягодам.
Дивіться склад
Звертайте увагу на склад продуктів: у хлібі не повинно бути маргарину чи надто багато доданого цукру, вони підвищать калорійність і змусять вас відчувати сильне почуття голоду. Купуйте якісні вироби на рослинній або вершковій олії, щоб з випічки ваше тіло отримало поживні речовини, корисні жири та вуглеводи.
Використовуйте приправи
Їжа — найпростіший, найдоступніший і найшвидший спосіб отримати заряд ендорфінів. Саме тому нам так хочеться з’їсти пухнастий пиріжок після важкого дня або порадувати себе тістечком перед роботою. Щоб утихомирити потяг до солодкого і борошняного, використовуйте прянощі та спеції, які теж сприяють виробленню гормону щастя. До них належать імбир, кориця, куркума, чорний перець, шафран. Чи захотіли з’їсти борошняні вироби? Заваріть несолодку каву з корицею і пийте її, ви з’їсте набагато менше випічки і зрозумієте, що ситі.
Читайте також: Як харчуватися на фоні стресу: поради дієтолога