У сучасному ритмі життя елементарно заробити як харчовий розлад, а й отримати проблеми зі сном. Всьому виною стреси та збої в біологічних ритмах. Ми порадилися з експертом, щоб з’ясувати, як повернути повноцінний сон у своє життя, якщо майже щоночі ви буквально змушуєте себе заснути.
Приймаємо душ
Якщо з ранку чудовим способом прокинутися буде контрастний душ, то увечері фахівці радять виробити звичку проводити 10—15 хвилин під теплим душем. Вся справа в тому, що організм розслабляється під впливом м’якого тепла і йде більшість м’язових затискачів, які ви встигли отримати за день. Включаються механізми терморегуляції, а кортизол починає повзти донизу. Сон приходить куди швидше після подібного релаксу, а також режим сну буде простіше налагодити.
Вимикаємо будь-яке освітлення
Популярні каганці показані не всім. Якщо ви страждаєте від безсоння або просто дуже чутливі до будь-яких подразників, вимикайте будь-яке підсвічування в нічний час. Тільки у повній темряві ви зможети відновити режим сну, виділяється мелатонін, відповідальний за повноцінне занурення у сон. До речі, телефонів та інших гаджетів у ліжку це теж стосується.
Що у вашому меню?
Коли ви не можете налагодити режим харчування, виникають проблеми зі сном. Всі знають, що на голодний шлунок спати не рекомендується, при цьому необхідно відповідально підійти до питання вибору страв у вечірній час – фастфуд і жирні страви навіть домашнього приготування залишаються осторонь. А от овочі на пару або легкі рибні страви будуть доречними і не перевантажать шлунок навіть пізно ввечері.
Провітрюємо приміщення
Якщо ви не маєте звички провітрювати кімнату перед сном, не варто дивуватися, що сон не йде. Наш мозок гостро потребує кисню, який ми не завжди йому забезпечуємо, довго проводячи час у приміщенні. Крім того, наш організм може розслабитися і розпочати підготовку до сну, коли температура не змушує розігріватися або навпаки охолоджуватися. Вам необхідно досягти приблизно двадцяти градусів тепла у приміщенні, щоб комфортно провести всю ніч.
Також раніше ми писали: Причини появи та лікування прищів на обличчі. Чому з’являється вугрі і як лікувати акне у дорослому віці?