Літо – чудовий час, щоб зайнятися своєю фігурою. А зелена дієта – чудовий сезонний спосіб схуднути на кілька кілограмів. Овочевий раціон зазвичай добре переноситься і допомагає досягти видимого результату за короткий проміжок часу.
У чому полягає овочева дієта
При звичайному режимі харчування денною нормою споживання овочів та фруктів вважається 400 грамів на добу. На овочевій дієті рекомендується вживати до 1,5 кг овочів на добу.
«Можна вживати свіжі, відварені, запечені овочі, супи та соки з них. Пити потрібно чисту воду, зелений чай без цукру. Страви не можна підсолювати і додавати будь-яку рослинну олію. Як приправу можна використовувати лимонний сік та спеції.- повідомляє гастроентеролог
Рекомендовані продукти для овочевої дієти: помідори, огірки, перець, шпинат, щавель, зелений салат, білокачанна капуста, селера, броколі, брюссельська капуста, цибуля.
Продукти можуть бути як свіжі, так і заморожені, консервовані не підходять.
А от цих овочів варто утриматися: картопля, гарбуз, морква, буряк, цвітна капуста, зелений горошок, кабачки, баклажани — у них є крохмаль.
Тривалість овочевої монодієти може бути від одного до семи днів залежно від бажаних результатів. Тим, хто вперше збирається спробувати такий раціон, рекомендується почати з одного дня або протягом декількох днів повністю замінювати овочами свій звичайний сніданок. Після цього можна вже можна переходити більш тривалі обмеження.
Є й другий варіант овочевої дієти – не такий суворий. У меню можна включати не лише овочі, а й злаки, молочні продукти, нежирні м’ясо та рибу. Тривалість дієти може бути довшою, але й ефект буде не настільки вираженим.
За рахунок чого відбувається зниження ваги
Овочі містять мало калорій, але при цьому дають насичення, а також сприяють виведенню рідини з організму.
У овочах багато клітковини. Втім, як і різних органічних кислот, вітамінів та мікроелементів. Клітковина повністю не перетравлюється в шлунку, практично в постійному вигляді потрапляє в кишечник і притягує до себе воду. Через це посилюється моторна функція кишечника, виводяться шлаки та токсини.
Органічні кислоти сприятливо впливають на мікробіом кишечника, активізують зростання корисних бактерій. А ще вітамін С, яким багата більшість овочів, є антиоксидантом, що уповільнює старіння.
Зелені овочі, такі як шпинат, салат, мають фолієву кислоту (вітамін В9). Це чудовий помічник у боротьбі із зайвими кілограмами: речовина покращує метаболізм, сприяє розщепленню жирових відкладень, працює як антиоксидант.
У червоних та жовтих овочах міститься велика кількість вітаміну А. Він активізує обмін білків, жирів та вуглеводів, а отже, допомагає зберегти фігуру. Також це хороша підмога для імунної системи.
Обмеження овочевої дієти
- Якщо є проблеми зі шлунком, кишківником або нирками, від такої дієти краще відразу відмовитися.
- До протипоказань також відносять вагітність, період грудного вигодовування, загострення хронічних захворювань, дитячий та літній вік.
- Підвищене надходження клітковини може спричинити посилення процесів бродіння і, як наслідок, ряд неприємних симптомів: від діареї до розвитку запалення слизової оболонки кишківника. Якщо у вас виникає така реакція на овочі, то від дієти краще відмовитись. Для зменшення несприятливого впливу клітковини рекомендується вживати півтора-два літри води на добу.
- Дотримуватись овочевої дієти можна максимум тиждень. Інакше організм почне відчувати нестачу білків та жирів, що може призвести до ослаблення захисної системи, постійного нестачі енергії, порушення працездатності, зниження м’язової маси, розвитку анемії.
Пам’ятайте, що після завершення овочевої дієти потрібно поступово повертатися до звичного раціону, не накидатися на солодке, солоне, жирне, інакше втрачені кілограми швидко повернуться назад.