Вчені вказують на те, що найбільш корисною є дика риба з родини лососевих. Що мешкає у природному середовищі, а не та, яка вирощена на фермерських господарствах.
Дослідники рекомендують утриматися від придбання червоної риби, яка вирощена у штучних водоймах. Оскільки вона не містить тих самих корисних речовин та вітамінів, що й дика. Це висловлюється у виданні Newsweek.
Різниця між дикою та штучно вирощеною рибою полягає у вмісті різних речовин, що було виявлено в ході досліджень провідних англійських університетів, таких як Кембриджський та Абердинський. Вирощена в штучних умовах риба не містить у своєму м’ясі такі ключові речовини, як калій, йод, залізо, омега-3, вітамін B12 і вітамін A. Саме через ці вітаміни та мінерали люди найчастіше обирають дику рибу.
У результаті дослідження встановлено, що вміст калію у диких рибах у п’ять разів вищий, ніж у фермерських. Також виявлено, що філе дикої риби містить у чотири рази більше йоду, а заліза, омега-3 та вітамінів A і B – у півтора рази більше.
Користь дикого лосося для здоров’я
- Запобігання серцево-судинним захворюванням. Омега-3, калій і вітамін A, що містяться в рибі, знижують ризики інсультів та нормалізують рівень холестерину в крові.
- Підвищення імунітету у підлітків. У період зростання та розвитку організму дітей від 12 до 16 років, червона риба, завдяки вмісту йоду та калію, допомагає зміцнити імунітет, кісткову та м’язову тканину.
- Захист від втрати м’язів та ламкості кісток. Лосось містить багато білка, який відіграє ключову роль у підтримці міцності тканин, особливо важливо для людей похилого віку, забезпечуючи їм міцність тканин та запобігаючи передчасному старінню.
- Зниження ризику онкології та захворювань щитовидної залози. Риба з родини лососевих містить селен, який захищає організм від раку та допомагає в нормалізації роботи щитовидної залози у людей з аутоімунними захворюваннями.
- Запобігання старінню. Філе червоної риби містить астаксантин, який здатний знижувати ризики серцево-судинних захворювань і передчасного старіння шкіри.
Також вам може бути цікаво: Як впливає щоденне споживання яблук на організм