Як виспатись за 4 години без шкоди для організму? Для цього необхідно опанувати спеціальну техніку швидкого сну.
Що таке поліфазний сон?
Вперше цей термін почали використовувати психологи на початку ХХ століття. Вони помітили, що сон – це не просто несвідомий стан. Насправді він складається з кількох фаз — повільної та швидкої, які повторюються кожні 90 хвилин.
Повільна фаза настає, коли людина засинає, у цей період тіло її розслаблюється, мозкові імпульси затихають, пульс та температура падають. Швидкий сон триває лише 20 хвилин, а ще саме в цей період люди бачать сни.
Прихильники поліфазного сну пропонують виключити повільну фазу та залишити лише короткочасний сон. Кількість годин, проведених у ліжку, скорочується, але при цьому вранці не виникає жодного почуття втоми чи розбитості.
До речі, багато відомих людей не витрачали часу на сновидіння. Наполеон практикував поліфазний сон: французький імператор засинав на 2-3 години (з 23:00 до 02:00), потім прокидався і знову лягав у ліжко з 05:00 до 07:00. Леонардо да Вінчі взагалі спав протягом дня по 20 хвилин через кожні чотири години. А Нікола Тесла міг виспатися за дві години.
Як висипатися за 4-5 годин: особливості методики
Звісно, все залежить від індивідуальних особливостей людини. Для деяких безсонні ночі не завдають жодної шкоди здоров’ю, а є ті, які проводять у ліжку по 10 годин, і їм цього мало.
Без консультації лікаря не можна наслідувати приклад Наполеона і виділяти на сон лише 4 години. У будь-якому випадку, щоб опанувати лайфхаком — як виспатися за 4 години, необхідно дотримуватись деяких правил.
Насамперед потрібно зрозуміти просту річ: для того, щоб навчитися засипати швидко, не можна витрачати час на нічні думки. Як тільки ваша голова торкнулася подушки, ви вже повинні бачити сни. Як же подолати безсоння?
- Потрібно позбутися тривожних дум.
- Вечеря має бути легкою, без алкоголю і жирної їжі. За дві години до сну краще взагалі нічого не їсти.
- Протягом дня обов’язковою є фізична активність. Спортсмени та солдати засинають миттєво.
- Утримуйтесь від чаю та гарячого шоколаду. Якими б заспокійливими вони не здавалися, у них міститься кофеїн, який не дає заснути.
- Пізно ввечері уникайте інтенсивної роботи, гучної музики, бурхливих суперечок та жахів.
- Проводьте годинник перед сном у спокійній обстановці, не думайте про денні проблеми. Згадайте пораду Скарлет О’Хари, яка весь час говорила: «Я подумаю про це завтра».
- Входячи в спальню, забувайте про матеріальні проблеми і про роботу, яка чекає на вас наступного дня.
- Спорт на ніч дивлячись також не варіант. А ось вправи для розтяжки, навпаки, допоможуть швидко заснути. Як варіант, можна просто повисіти на турніку.
- Прийміть теплу (але не гарячу) ванну. Вона зазвичай діє на організм краще за будь-якого снодійного (читайте також: Професор Драпкіна назвала обов’язкову умову у боротьбі з безсонням).
- Купуйте собі гарну та зручну піжаму, а також якісну постільну білизну. Нині у багатьох магазинах продають спеціальні мішечки із травами. Якщо їх покласти під подушку, то вони матимуть заколисуючу дію.
Техніка швидкого сну
Методика проста. Щоб її опанувати, необхідно вибрати режим поліфазного сну. Їх декілька.
- Екстрим: спати по 30 хвилин через кожні 6 годин.
- Як Леонардо да Вінчі: спати по 20 хвилин через кожні 4 години.
- “Звичайний”: спати ніч і вдень по 3 години. Денний сон можна розбити на частини.
- “Сієста”: нічний сон – 5 годин, денний – 1,5 години.
- Як Тесла: нічний сон – 2 години, денний – 20 хвилин.
Багато вчених та медиків скептично ставляться до самої ідеї, як виспатися за 5 годин. Організм не кожної людини може витримати такий режим. Перш ніж не спати ночами, необхідно порадитися з лікарем. Якщо здоров’я дозволяє і у вас немає жодних протипоказань, то алгоритм дій буде таким.
Для початку необхідно придбати трекер – своєрідний датчик, призначений для контролю сну. Його кріплять на кут подушки, щоб на ранок докладно дізнатися, як ви провели ніч. Трекер покаже фази глибокого та швидкого сну, буквально за кілька тижнів ви легко зможете вибудувати графік власного сну.
Ще одне важливе правило для оволодіння технікою швидкого сну – моментальний підйом будильника. До речі, його краще завбачливо поставити подалі від спального місця. Не треба лінуватися і давати собі шанс поніжитися зайву годинку в ліжечку.
Корисні ранкова зарядка та холодний душ. Ці ритуали дадуть змогу підбадьоритися та налаштуватися на трудовий день. Пам’ятайте, що активніше ви його проведете, тим вам простіше заснути. Напевно знайоме відчуття приємної втоми від насиченої та успішної роботи.
Читайте також: Їжа 18+ чи що з’їсти для кращого сексу.