Носогубні складки – результат природного процесу старіння організму. Однак причини їх появи у молодому віці можуть бути абсолютно різними – починаючи від проблем із прикусом, до активної міміки. Головне питання – які процедури допоможуть мінімізувати носогубні складки.
Як з’являються носогубні складки?
Трохи уроків анатомії – жирова тканина обличчя є окремими пакетами. Вони бувають поверхневими та глибокими. І їхня головна мета – забезпечити підтримку вищележачих тканин та створити об’єм обличчя. Так ось носогубні складки утворені як глибокими, так і поверхневими жировими пакетами. А їхня анатомічна будова залежить не тільки від статі та віку людини, а й від її генетичних особливостей. Появи носогубних складок часто пов’язані з набором чи втратою маси тіла, тому ми можемо спостерігати їх виникнення навіть у молодому віці. Але є й інші, не менш поширені причини.
Причини появи носогубних складок та способи боротьби з ними
Першочергове завдання лікаря-косметолога – провести діагностику для визначення характеру змін та призначити відповідні апаратні чи ін’єкційні процедури.
Розглянемо варіанти змін, що викликають появу носогубних складок.
— Наявність застою рідини через судинні зміни на обличчі.
Рішення: дренажні процедури та фотоомолодження. Наприклад, мікрострумова терапія та SWT Nordlys (вузькосмугове імпульсне світло). Процедура безболісна та проводиться курсом від трьох сеансів. В результаті покращується лімфострум, шкіра вирівнюється і розгладжується, а глибокі складки стають менш вираженими.
– Деформаційно-втомлений тип старіння та переміщення жирових пакетів.
Рішення: у цьому випадку допоможуть кілька процедур контурної пластики обличчя філерами на основі гіалуронової кислоти. Вони зменшуватимуть виразність носогубних зморшок.
— Надмірне нависання та збільшення обсягу складки.
Рішення: добрий результат дає переміщення тканин за допомогою ниткового ліфтингу. Ефект цієї процедури зберігається до 18 місяців. Але якщо пацієнт не готовий до тривалого процесу реабілітації та болю, можна використовувати комфортніший варіант – SMAS-ліфтинг на апаратах «Альтера» або «Ультраформер-3». Вплив сфокусованого ультразвуку дозволяє отримати ефект ліфтингу та пом’якшення складки.
— Мімічні зморшки в емоційних та усміхнених людей.
Рішення: з таким характером змін справляється ботулотоксин. Він запобігає появі заломів та складок. При корекції ботоксом важливо підібрати індивідуальне дозування для пацієнта з огляду на його мімічну активність. До речі, таким людям не варто займатись популярним фейс-фітнесом. Надмірна напруга може лише погіршити стан та посилити гіпертонус м’язів обличчя. А ось легкий масаж і лімфодренажні техніки в цьому випадку будуть доречними. Найчастіше найкращий результат виходить завдяки поєднанню методик та спільній роботі з лікарями-ортодонтами та остеопатами. Тому лікар-косметолог виступає як фахівець, який проведе діагностику та порекомендує суміжних спеціалістів.
Читайте також: Ламінування волосся: все, що потрібно знати про найпопулярнішу процедуру