Пройти повз апетитні паски, солодощі і фарбовані яйця в великодні дні мало кому вдається. Навіть ті, хто дотримується строгих правил у харчуванні, роблять собі поблажки. А якщо вже вдалося витримати велику посаду, то рясний стіл майже відразу дасть про себе знати зайвими кілограмами.
І це далеко не єдина проблема: збільшення у вазі, набряклість обличчя та тіла, низький рівень енергії. Ось усі «плюси» великодніх частування. Тож якщо ви з тих, хто «дорвався» і втратив усі шанси повернути стрункі форми, то рекомендація нутриціолога, виявиться дуже доречною.
Насамперед, треба розуміти, що без правильного харчування та фізичної активності про стрункість можна забути. Щоразу, коли виникає питання проїхати зупинку або пройти цю відстань пішки — вибирати потрібно другий варіант. Довгі прогулянки пішки, особливо у денний час, можуть замінити похід до спортзалу.
А якщо додати до них басейн, танці або йогу, то зайві сантиметри поступляться місцем здоровому рум’янцю.
«Основний кит – це харчування. Приймати їжу потрібно тричі на день. Виключіть із раціону випічку, цукор, напівфабрикати. Намагайтеся їсти виключно вдома, або беріть із собою контейнери із домашньою їжею. Вона точно буде кориснішою за ресторанну. Зверніть увагу на свіжу зелень, овочі, ягоди – вони малокалорійні, але містять багато вітамінів, фітонутрієнтів та антиоксидантів. З їхньою допомогою можна вирішити відразу кілька проблем: вбити почуття голоду і наситити організм корисними речовинами» – реадить експерт.
Не варто впадати в крайнощі: сідати на строгі дієти або повністю виключати будь-які продукти. Пам’ятайте, що чим жорсткіше обмеження, тим сильніший потім зрив.
«Під збалансованим харчуванням я маю на увазі включення до свого раціону всіх категорій макронутрієнтів на щоденній основі — білки рослинного або тваринного походження, жири (насіння, горіхи, олії гхі та рослинні холодного віджиму, авокадо), складні вуглеводи (цілісні злаки, сезонні овочі фрукти, ягоди та водорості). Не забувайте пити достатньо води протягом дня. Допускайте у своєму раціоні 20% тієї їжі, яка вам подобається, вона може бути не найкориснішою. Будьте в стані ”мені все можна, але я дбаю про своє тіло і здоров’я”», – радить експерт.
Великодній стіл можна зробити корисним для здоров’я – 1-2 яйця не зашкодять фігурі. А для паски та випічки варто використовувати альтернативну борошно без дріжджів та цукру.
«Додайте до їди овочі, листову зелень, ягоди, і ви отримаєте чудовий варіант сніданку. А якщо організм вимагає розвантаження і здоров’я це дозволяє, то не чиніть опір. Раз на тиждень можна влаштовувати такі дні — пити тільки воду. Або пройти м’яку детокс програму для розвантаження організму після днів харчового достатку», – радить експерт.