Якщо тебе дивує, що існують антитренди косметології, то поспішаємо запевнити – є. Та ще й регулярно оновлюються. Причому не лише тому, що умовні ідеали краси зазнають змін, а й через те, що препарати та методики вдосконалюються, а досліджень стає дедалі більше. Тому ми вирішили запитати провідних косметологів України про те, що безнадійно застаріло і вберегти вас від непотрібних косметичних маніпуляцій.
Філери
Ще кілька років тому в косметології був “бум” на використання великої кількості філерів на основі гіалуронової кислоти. Під час однієї процедури вводили 8-10 мл препарату. Це призводило до одутлості обличчя (гіалуронова кислота притягує воду) та спотворення його контурів. А оскільки зараз у тренді природність, то багато пацієнтів взагалі просять обійтися без філерів», – розповідає косметолог.
«Кілька років тому було модно бити філери в зону під очима, щоб скоригувати западини та синці. Тільки результат виходив не завжди передбачуваним – багато пацієнтів скаржилися на набряклість і іноді міграцію препарату. Наразі цю процедуру роблять рідше, адже з’явилися альтернативні методи роботи з цією делікатною зоною. Наприклад, апаратом Ultraformer можна зменшити жирові пакети та малярські мішки, а лазер Fotona забезпечує підтяжку повік та рятування від темних кіл», – доповнює косметолог
Ще одне повальне захоплення минулих років – корекція форми носа філерами.
«Репутація методу сумнівна: через порушення техніки введення препаратів багато пацієнтів постраждали від важких наслідків, аж до некрозу тканин і сліпоти», – додає косметолог
Мезонитки
Також космтологи вважають, що нитки виявилися нікудишньою альтернативою хірургії: «Коли на ринку тільки з’явилися хірургічні та мезонитки, виробники позиціонували їх як альтернативу хірургічному ліфтінгу. Але з часом з’ясувалося, що цей метод має на увазі дуже довгу реабілітацію та масу ускладнень. За рахунок посттравматичного набряку у пацієнта складається враження, що трапився ліфтинг. Але щоб підтримувати каркас, необхідно вставити чимало ниток. Вони утворюють рубці, які обволікають волокна колагену. А коли нитки розсмоктуються, окрім рубцевої тканини, всередині нічого не лишається».
Кислотний пілінг
«На другий план пішов глибокий кислотний пілінг. Це була одна з найжорсткіших і неконтрольованих процедур із тривалою реабілітацією та великою ймовірністю появи рубців. Сучасні пілінги працюють лише з верхнім шаром шкіри. Також великою популярність користується PRX-T33. Після нього немає реабілітації і навіть лущення майже непомітні при грамотному домашньому догляді. Через 20-25 хвилин після процедури шкіра підтягується, пори звужуються і обличчя загалом виглядає свіжим і відпочившим», – каже косметолог
Лазерне шліфування
Про неймовірно травматичні та агресивні процедури розповідають провідні косметологи:
«Приблизно 15 років тому на піку популярності опинилися лазерні шліфування. І тоді вони були суперагресивні. Метою було за одну процедуру отримати виражений результат – ліфтинг та однорідний колір шкіри. Тільки процедура була дуже болісною і супроводжувалося набряками, тривалою реабілітацією та ризиком ускладнень – помітними слідами та посттравматичною пігментацією. До епохи лазерів була ще дермабразія – процедура зіскоблювання верхнього шару шкіри, ще більш травматична і далеко не завжди контрольована. Зараз лазери так само на піку популярності, але працюють набагато делікатніше. Сьогоднішні пацієнти – люди зайняті, вони не готові випадати із життя на 2–3 тижні. Тому лікарі призначають курс із кількох процедур, які мають на увазі реабілітацію максимум у 20–30 хвилин».
Міостимуляція
Також косметологи дають надію всім, хто не залишає спроби зробити накачане тіло без ножа хірурга та прописки у спортивному клубі:
«На зміну міостимуляції прийшла стимуляція електромагнітним полем EMS. У косметології давно використовуються спроби накачати м’язи. Для дівчат особливо актуальні сідниці, для чоловіків контури преса. На відміну від міостимуляції, що впливає лише на поверхневі волокна м’язів, електростимуляція призводить до зростання м’язової маси.
Читайте також: Який вид родимок вважається найнебезпечнішим: думка лікаря