Авокадо набуло великої популярності серед людей, які приділяють увагу своєму здоров’ю та харчуванню. Сучасні заклади запропонували безліч страв із використанням цього продукту, і готувати щось корисне та здорове з цього продукту вдома стало невикликаною задачею. Однак, чи дійсно цей фрукт не має жодних недоліків? Медичні експерти поділилися своїми думками про можливий негативний вплив цього продукту.
Історія з вокадо розпочалася з 1997 року, коли президент Клінтон дозволив експорт авокадо з Мексики. Виявилося, що незважаючи на високу калорійність, продукт містить значну кількість “корисних” жирів та мінералів. Однак, ніхто не приділяв належної уваги можливим негативним аспектам цієї “корисності”.
Лікарі розповідають, що насправді цей дуже газоутворюючий фрукт.
У пацієнтів із здуттям живота, синдромом надлишкового бактеріального росту та синдромом подразненого кишківника — надлишковий сорбітол (відомий по яблукам), призведе до вираженого газоутворення, яке посилить больовий синдром, — додав лікар
Експерти говорять, що уникнути цієї ситуації можна, якщо вживати авокадо у встановлених нормах: 30 грамів на один прийом їжі, що дорівнює 1/8 від загальної маси фрукта. Проте варто зазначити, що при споживанні половини середнього авокадо велика ймовірність відчуття дискомфорту через пузирчастість.
Харчова цінність авокадо:
- кількість жирів -14,7 грамів на 100 грамів;
- ненасичені жирні кислоти — 11,2 грамів;
- Калорійність — 160 ккал;
- Харчові волокна -6,7 грамів.
Додатково, великий попит на авокадо по всьому світу спричинює вирубку тропічних лісів для створення нових плантацій. Для вирощування лише одного плоду цього фрукта потрібно приблизно 320 літрів води. Посуха, спричинена зрошенням землі, призводить до збільшення частоти землетрусів, – додав медичний фахівець.
Раніше ми повідомляли: Зелена дієта: як правильно худнути на овочах