Нітрати, вміст яких у деяких плодах зашкалює, можна усунути у простий спосіб. Ці солі добре розчиняються у воді, а значить, наш вихід – замочування овочів від нітратів або їх варіння. У домашніх умовах можна нейтралізувати від 10 до 90% азотистих солей.
Вимочування плодів від нітратів: рекомендації
Найбюджетніший і найпростіший спосіб знизити нітрати в овочах – це їх вимочування у воді. Мінімальний час процедури – 15-20 хвилин. Що температура води для замочування, то вище відсоток розчинення нітратів. Але не кожна господиня наважиться поливати окропом корисні фрукти – від цього руйнуються вітаміни.
Як зменшити кількість нітратів за допомогою замочування, інструкція:
- Промийте куплені плоди, видаліть зайві частини.
- Помістіть продукт у глибоку миску та залийте чистою водою.
- Залишіть на 1-2 години.
- Злийте воду, замініть її на свіжу.
- Повторюйте етапи 3 та 4 кілька разів, але це необов’язково, можна просто залишити продукти на ніч.
Нітрати йдуть з продуктів наступним чином:
Після години вимочування – 5%; після двох – 10%. після трьох годин – до 40 %.
Як прискорити розчинення нітратів, крім підвищення температури води?
Є два способи:
Перший – дрібно нарізати чи накришити продукт. Так у води буде більший доступ до м’якоті. Другий спосіб – у воду для замочування додати аскорбінову кислоту. Повинен вийти 1% розчин.
Інші варіанти добавок – харчова сода або кухонна сіль. Якщо витримати фрукти в такому розчині протягом доби, то можна досягти розчинення 90% нітратів.
Вимочування застосовується як перед вживанням продуктів у свіжому вигляді, а й перед консервацією. Так розсіл буде кориснішим. До речі, цій процедурі варто піддавати не лише магазинні товари. Через азотисті ґрунти та зловживання добривами можуть страждати і домашні посадки.
Краще купувати якісні продукти, ніж намагатися чистити їх від шкідливих солей довгим замочуванням. Через 2 години лежання у воді в овочах або фруктах почнуть розчинятися інші речовини, які корисні для організму.
думка фахівця
Інші способи: очищення, варіння, гасіння
У овочах та фруктах нітрати розподіляються нерівномірно. Виявлено деякі ділянки плодів, у яких концентрація шкідливих солей найчастіше перевищена — це місця, де активно переміщаються поживні речовини.
Щоб зменшити ймовірність отруєння, завжди зчищайте або видаляйте такі частини з продуктів:
- у огірків – обидва кінці;
- у баклажанів, перців, томатів – м’якоть навколо плодоніжки;
- у кавунів і динь – м’якоть ближче до скоринки;
- у картоплі та ранньої редиски – шкірку;
- у моркви – серцевину;
- у капусти – качан, товсті жилки і верхнє листя;
- у зелені – стеблинки.
Нітрати швидко розчиняються під час термічної обробки. Багато хто любить пропарені овочі, обсмажування та овочеві супи незважаючи на те, що сирі продукти корисніші. При варінні вміст нітратів зменшується на 60%.
Як правильно варити овочі:
- Очистіть їх, залийте водою.
- Доведіть до кипіння та проваріть 15 хвилин.
- Злийте воду.
- Для подальшого варіння чи бульйону використовуйте свіжу воду.
Якість продуктів перевіряється нітрат-тестерами, деякі плоди викликають підозру вже своїм зовнішнім виглядом та ранньою появою на прилавках. Стережіться надлишку нітратів, і здоров’я вашої родини буде під контролем.
Також раніше ми писали: Який вид родимок вважається найнебезпечнішим: думка лікаря