Осудлива сторона розчинної кави та її вплив на організм
Багато з нас сягають до чашки кави кілька разів на день, а кожен обирає свій шлях: хтось обожнює заварну каву, а деякі звертають увагу на розчинну альтернативу через її зручність – вона готується швидко та легко і є більш доступною за ціною. Проте важливо пам’ятати, що цей напій далеко не для всіх. Якщо вас цікавить, кому не варто споживати розчинну каву, читайте далі.
Розчинна кава: користь чи шкода
Слід зазначити, що розчинну каву виготовляють із кавових зерен, які мають дефекти чи зовнішні пошкодження, і саме тому її не продають у первинному стані. До неї додають ароматизатори, сухе молоко та цукор, якщо це кава “3 в 1”, щоб зробити споживання більш приємним для покупців і заощадити час і гроші на додаткових інгредієнтах.
Під час процесу виробництва розчинної кави практично всі корисні мікроелементи та ефірні олії, які містяться в кавових зернах, вилучаються. Щоб забезпечити швидке розчинення напою у воді під час приготування, каву піддають численній обробці, що призводить до втрати значної кількості корисних речовин. Кількість кофеїну в розчинній каві значно менше, ніж у натуральній каві.
Види розчинної кави включають порошкову, гранульовану і сублімовану, але для організму неважливо, який з них ви вживаєте. У будь-якому випадку ця кава не є особливо корисною для здоров’я. Їдине, що може бути позитивним аспектом, – це діуретичний ефект, який допомагає виводити надлишок рідини з організму.
Хто повинен утриматися від розчинної кави
Через наявність багатьох консервантів, стабілізаторів та інших добавок, розчинна кава може мати негативний вплив на здоров’я:
- Психологічна залежність та негативний вплив на центральну нервову систему – це один із можливих наслідків вживання розчинної кави. Тому людям з проблемами чи захворюваннями центральної нервової системи слід утримуватися від неї.
- Підвищення артеріального тиску – розчинна кава може призвести до підвищення тиску, тому особам із проблемами серцево-судинної системи слід уникати її вживання.
- Винос кальцію з організму – розчинна кава може сприяти виносу кальцію, що може призвести до крихкості кісткової тканини і болей у суглобах.
- Подразнення шлунково-кишкового тракту – напій може подразнювати слизову оболонку та стінки шлунку, тому людям із проблемами у цій області також варто обережно ставитися до розчинної кави.
Читайте також: Магній: чому він важливий для молодості та здоров’я – жінок, чоловіків і дітей