Мед може проявити не меншу ефективність у боротьбі з ГРВІ, ніж деякі медикаменти, що зазвичай використовуються для лікування простудних захворювань. Такий висновок був зроблений науковцями з Оксфордського університету.
Вчені з Великобританії провели близько 14 дослідів, в яких взяли участь 1,5 тисячі добровольців. Результати виявили, що вживання меду допомагає знизити частоту і тяжкість кашлю швидше, ніж при застосуванні деяких медичних препаратів.
Варто враховувати, що деякі домашні засоби, які включають мед до свого складу, не завжди проявляють ефективність при лікуванні простудних захворювань. Це пояснюється тим, що деякі з цих захворювань спричинені вірусами, а не бактеріями. Дослідники також попереджають, що мед не рекомендується використовувати для профілактики ГРВІ у дітей молодше року.
Newsoboz пропонує вам ознайомитись із декількома перевіреними рецептами:
Тепле молоко з медом
Полегшити процес відходження мокроти допомагає тепле молоко з медом. Рецепт простий – в склянці досить теплого молока повністю розчинити ложку меду та шматочок вершкового масла. Тепле молоко з медом, крім насиченого вітамінно-мінерального складу, сприяє зняттю неприємних відчуттів, подразнення, запалення гортані.
Суміш соку чорної редьки з медом
Одним з найпопулярніших засобів від вологого кашлю є суміш соку чорної редьки з медом, яка має виражені протимікробні і імуностимулюючі властивості. Щоб його приготувати, необхідно ретельно промити редьку і очистити. М’якоть натирають на терці і за допомогою марлі вичавлюють з неї сік, саме його і змішують з декількома столовими ложками меду. Готовий цілющий напій приймають тричі на день по 1 столовій ложці.
Цибуля з медом
Відоме у народі поєднання – цибуля з медом. Цей склад є ідеальним вибором при боротьбі з сухим кашлем. Для його приготування потрібно очистити від шкірки 0,5 кг цибулі і подрібнити. У готову кашку додають 50 г хорошого меду улюбленого сорту, кілька столових ложок цукру і 1 літр окропу. Через годину засіб стає готовим до вживання.
Медовий компрес
При перших ознаках кашлю можна зробити медовий компрес. Найкраще себе зарекомендувала суміш з яблучним оцтом. Його розводять у воді в пропорції 1: 3, після чого змішують з ложкою меду. В отриманій суміші вимочують серветку і кладуть її на груди, зверху вкривають поліетиленом і теплим рушником або ковдрою. Тримати компрес від кашлю з медом потрібно не менше 15 хвилин.
Суміш меду з корицею
Справитися з хронічним кашлем допоможе суміш меду з корицею, взятих в пропорції 4: 1. Її приймають тричі на день.
Медово-часникова суміш
Вилікувати сильний кашель здатна медово-часникова суміш. Її готують шляхом перемішування кашки з 2 зубчики часнику з такою ж кількістю продукту бджільництва. Приймають суміш по чайній ложечці тричі на день, запиваючи великою кількістю теплої води.
Пиво з медом
Пиво з медом від кашлю також нерідко використовується в народі. Його п’ють на ніч, після чого загортають ковдрою і лягають спати. Для приготування такого недитячого засобу потрібно 0,5 літра будь-якого пива закип’ятити на повільному вогні, після чого додати 2-3 ложки меду.