Одна з політичних фракцій, на думку Ольги Стефанишиної, виступає з метою заблокувати прийняття законопроєкту.
Наразі законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу в Україні практично призупинено через понад 900 внесених змін, які депутати подали до його другого читання.
Про це повідомила Ольга Стефанишина, представниця партії “Голос” та член Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. За її словами, законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу в Україні фактично зупинений.
Усі 900 поправок, внесених депутатами до другого читання, потребують обговорення в парламентській залі протягом кількох днів.
Стефанишина нагадала, що попередні 880 поправок до законопроєкту аналізував парламентський комітет протягом трьох місяців, враховуючи “найбільш вагомі”. За її словами, найбільше змін внесли представники партії “Слуга народу”. Тим часом, Стефанишина вважає, що партія “Батьківщина” ймовірно намагається заблокувати прийняття закону.
“У “Батьківщини” – 226 поправок, у “Європейської Солідарності” – понад 200, у “Слуг народу” – близько 300. Проте зараз видно, що “Батьківщина” заявила на погоджувальному раді, що вони враховуватимуть всі свої поправки. Це зазвичай трапляється, коли фракція намагається заблокувати закон”, – пояснила Стефанишина.
Вона зазначила, що деякі депутати подали значну кількість “спамових” поправок, які не несуть суттєвого змісту, а лише витрачають час.
“Іншими словами, одна поправка розбивається на три, з переміщенням половини речення та іншими маніпуляціями, щоб просто запропонувати велику кількість змін. Це не має сенсу, це просто відволікає від суті”, – заявила депутатка.
Вона зауважила, що текст законопроєкту “Легалізація медичного канабісу” технічно готовий до обговорення в залі. Але через таку кількість поправок парламент буде працювати лише над цим документом протягом 2-3 днів, витрачаючи час на інші важливі законопроекти, які повинні бути розглянуті до кінця року.
“Зараз ніхто не бажає цього робити. Законопроєкт стоїть у порядку денному, але в самому кінці, у непрохідній частині. Є намір розглянути його, але “Батьківщина” фактично допомагає включити його до списку, який не буде розглядатися”, – додала Стефанишина.
Зазначається, що наразі розглядається можливість впровадження спеціальної процедури для зменшення кількості поправок, які можна висувати в зал, або можливості провести додаткові парламентські засідання для розгляду “безсенсових” змін.
Також вам може бути цікаво: Як позбутися похмілля: найефективніші методи і поради