Багато доглядових звичок ми переймаємо з інтернету і розмов з подругами — незважаючи на те, що дуже часто більшість з них просто неефективні, а часом і шкідливі для шкіри. У нашому матеріалі розкриваємо правду про найпопулярніші і марні бьюті-прийоми.
У вік інтернету ми часто довіряємо неперевіреним джерелам і стаємо жертвами хибної інформації. Найчастіше це відбувається в тому, що стосується доглядових ритуалів: багато порад, що даються на сайтах і форумах, можуть вводити в оману і не мати ніякого сприятливого ефекту, при тому, що ви впевнені у зворотньому. Лікарі-дерматокосметологи розповідають про найпереоціненіші або відверто помилкові б’юті-прийоми.
Багато представниць прекрасної статі використовують дитячий крем як доглядовий засіб для обличчя. Хтось упевнений, що дитяча косметика набагато краща, ніж те, що пропонується дорослим. Хтось просто не морочиться, вважаючи, що різниця в засобах – це не більше ніж маркетинговий прийом.
Дитячий крем, безумовно, має цінні якості: він заспокоює шкіру, має гіпоалергенні властивості. Однак вирішити проблем «дорослої» шкіри він не може, особливо якщо ми говоримо про вікові зміни. До того ж, дитячі креми створюють характерну плівку, а це, своєю чергою, може спровокувати появу більшої кількості запалень.
Про користь відлущування шкіри знають практично всі. Нерідко для цієї мети застосовуються домашні засоби, наприклад, кава. Однак використовувати кавову гущу як скраб для обличчя — не найкраща ідея, тому що його частинки занадто грубі і великі, тому можуть травмувати верхній шар епідермісу, що неминуче призведе до зневоднення шкіри, а також підвищення її дратівливості та чутливості.
При цьому як скраб для тіла кавовий скраб використовувати можна. І взагалі з механічним відлущуванням шкіри обличчя необхідно бути гранично обережними. Не забувайте про очищення за допомогою масок та пілінгів-скаток на основі кислот.
Сьогодні багато дівчат у догляді за собою застосовують різні ефірні олії через їх цілющі властивості, але, щоб не отримати опіків і проблем зі шкірою, потрібно розуміти, що ці засоби ніколи не застосовуються в чистому вигляді. Їх необхідно розчиняти в рослинних оліях — виноградній, олії абрикосових кісточок, оливковій, кокосовій та ін. Так ви отримаєте користь і не завдасте собі шкоди.
Любов до тоніків на основі спирту часто зустрічається у молодих дівчат, шкіра яких схильна до висипів та виділення більшої кількості себуму. Їм здається, що, використовуючи спиртовий тонік, вони вбивають одразу двох зайців: підсушують шкіру та усувають причину появи акне. В результаті після застосування подібних тоніків вже у дорослому віці вони стикаються з тим, що їх шкіра стає не просто жирною, а й на додаток зневодненою, чутливою та схильною до подразнень.
Догодити такій шкірі непросто, як і підібрати для неї відповідний догляд. Запам’ятайте: спиртові тоніки можуть застосовуватися лише локально і лише за призначенням дерматологом. В інших випадках краще користуватися косметичними засобами з кислотами (креми, сироватки, тоніки і т.д.) – це саліцилова кислота, яка допомагає боротися з висипаннями, і АНА та ВНА-кислоти, що регулюють себум.
Раніше ми також писали, як переконатися, що ви отримуєте багато вітаміну D.