Аптечка в подорож з дитиною часто займає піввалізи. У момент хвороби важливо, щоб під рукою було все необхідне для надання першої допомоги. Розкажемо, що обов’язково має містити дитяча аптечка, щоб передбачити можливі ризики.
Допомога незалежно від віку
Існує список ліків, який має бути в аптечці незалежно від віку дитини – від немовлят до підлітків. До нього входять:
- Термометр для вимірювання температури тіла. Будь-якій дитині для вимірювання температури тіла підійде цифровий термометр. Робіть вибір на користь сучасних безконтактних термометрів – вони покажуть точну температуру лише за кілька секунд та безпечні для дитини, на відміну від ртутних попередників.
- Жарознижувальні, знеболювальні та протизапальні засоби. Хвороба може виникнути раптово – досить зловити вірус, тому важливо бути готовим до підвищення температури. Пам’ятайте, що дітям до трьох років ніколи не варто приймати анальгін та ацетилсаліцилову кислоту!
- Перев’язувальні матеріали та антисептики. За статистикою, близько 70 відсотків дітей травмуються у побуті чи на вулиці. Це можуть бути подряпини, вивихи та інші травми. Тому в аптечку варто покласти все необхідне для надання першої допомоги: стерильні та еластичні бинти, яскраві лейкопластирі, ватяні диски та обов’язково знезаражувальні засоби.
- Препарати на випадок застуди. У дитячій аптечці стануть у нагоді засоби для промивання носа — найкраще підійде сольовий розчин або стерильний фізрозчин без консервантів у зручних формах випуску. Зменшити набряки допомагають також спеціальні «м’які душі», що містять натуральну морську воду. Якщо застуду супроводжує кашель, одужання можна прискорити, якщо почати приймати сиропи проти кашлю.
- Засоби при отруєннях. Ротавірусні інфекції та проблеми із засвоєнням продуктів у дітей – не рідкість, тому варто запастися як сорбентами, які допоможуть нейтралізувати та вивести токсини, так і препаратами для поповнення втрати солей. Однак, якщо отруєння супроводжується температурою, негайно зверніться з дитиною до лікаря.
Для дошкільнят та школярів
Для дошкільнят та школярів аптечка постійно доповнюватиметься. Старші діти активні, щосили пізнають навколишній світ, а, отже, у цьому віці без деяких засобів в аптечці вже не обійтися.
- Охолоджуючий пакет при забитих місцях. За статистикою, до 47 відсотків дитячих травм – поверхневі, а на вивихи суглобів та розтягнення зв’язок припадає до 19 відсотків випадків. Охолоджуючі пакети допоможуть зняти біль і набряклість, у тому числі на шляху до травмпункту.
- Засоби на лікування опіків. Експерти зазначають: близько 45 відсотків усіх тяжких опіків припадає на дітей віком до п’яти років. Варто не лише приділити увагу безпеці дитини, а й про всяк випадок запастися спеціальними засобами від наслідків опіків, які прискорять процес загоєння та зменшать болючість.
- Для проблем ШКТ. Біль у шлунку через неправильну або важку їжу наздоганяє не тільки дорослих, а й дітей. У такому разі під рукою варто мати антацидний засіб, також можна додати спазмолітики.
- У разі алергічної реакції. В аптечці завжди повинні лежати антигістамінні засоби – незалежно від того, чи є у дитини алергія чи ні. Вона може виявитися раптово: на укус комахи, незнайомий раніше продукт і т.д.
Для проблем ШКТ. Біль у шлунку через неправильну або важку їжу наздоганяє не тільки дорослих, а й дітей. У такому разі під рукою варто мати антацидний засіб, також можна додати спазмолітики. У разі алергічної реакції. В аптечці завжди повинні лежати антигістамінні засоби – незалежно від того, чи є у дитини алергія чи ні. Вона може виявитися раптово: на укус комахи, незнайомий раніше продукт і т.д.
Читайте також: Від комарів та кліщів: як правильно вибрати та застосовувати репеленти