Мочитися у душі – це не така безпечна практика, як може здаватися на перший погляд. Акушерка-гінекологиня з Г’юстона, США, поділилася важливими рекомендаціями для жінок, щоб зберегти їхнє гінекологічне здоров’я. Вона категорично не радить мочитися під час прийому душу, використовувати народні засоби для лікування вагінальних інфекцій та ігнорувати тривожні симптоми.
Поради лікарів
Емма Куреші, гінекологиня, зазначає, що мочитися стоячи в душі – це одна з найгірших практик для жіночого здоров’я. За її словами, хоч така звичка і здається екологічно вигідною, оскільки дозволяє заощаджувати воду, її негативний вплив на здоров’я перекриває будь-які переваги. Куреші підкреслює, що така дія може порушувати функціонування тазового дна та створювати небезпечні ментальні асоціації. Згодом, лише звук води, що тече, може викликати у вас сильне бажання піти до туалету.
Фізична терапевтка Алісія Джеффрі-Томас підтримує думку Куреші. Вона пояснює, що асоціація між шумом води та потребою мочитися може призвести до проблем з нетриманням сечі. Крім того, стояче положення тіла в душі не дозволяє розслабити тазове дно, що заважає правильно спорожнити сечовий міхур.
Ще одна терапевтка, Сабріна Бакстер, наголошує на тому, що жінкам слід ходити до туалету лише за реальної потреби. За її словами, багато жінок мають звичку “перестраховуватися”, іти до туалету перед виходом з дому, навіть якщо не відчувають гострої потреби. Це може призвести до того, що сечовий міхур не наповнюватиметься повністю, і як результат – частіші потреби у сечовипусканні, навіть при його частковому заповненні.
Окрім цього, Куреші застерігає від використання народних засобів для лікування вагінальних інфекцій, таких як часник або йогурт. Вона зазначає, що ці засоби не тільки не вилікують проблему, а й можуть призвести до серйозних ускладнень. Лікарка рекомендує завжди звертатися до фахівців та уникати самолікування.
Звертатися до лікаря необхідно при перших тривожних симптомах, навіть якщо це здається незручним або незвичним. Медики завжди готові допомогти і мають необхідний досвід для діагностики та лікування. Куреші підкреслює: “Медики бачили все, що може трапитися, і не засуджують своїх пацієнтів. Головне – не соромитися звертатися за професійною допомогою”.
Читайте також: Помилкові уявлення про користь: продукти, які вважають здоровими