Медикаментозне лікування передбачає прийом різних препаратів, причому після антибіотиків часто з’являються болі в шлунку. Знищуючи хвороботворні бактерії, лікарські компоненти вражають клітини внутрішніх органів. Найсильніше від цього страждають шлунок та кишечник.
Як проявляються болі у шлунку від антибіотиків?
Реакція на препарат може бути різною:
- метеоризм;
- блювання;
- діарея;
- нудота.
При скаргах пацієнтів на хворобливі наслідки лікарі замінюють антибактеріальний препарат на аналог. Але внаслідок цього побічні ефекти прогресують.
Чому виникають болі у шлунку після антибіотиків?
Пацієнти скаржаться, що болить шлунок від антибіотиків. Причина неприємних відчуттів – дисбактеріоз. Це відбувається при попаданні компонентів препарату на стінки шлунка та кишечника. Пігулки, призначені для боротьби з бактеріями, починають діяти. Вони разом із вірусами вражають мікрофлору організму та викликають розлад шлунково-кишкового тракту. Дотримуючись нескладних правил, можна згладити шкоду, що завдається шлунку:
- прийом ліків необхідно поєднувати з легким перекушуванням: ситний обід, як і голодування, посилить згубний вплив;
- вибирайте каші, супи-пюре, кисіль та іншу їжу, що обволікає стінки шлунка;
- можна замінити таблетки внутрішньом’язовими або внутрішньовенними ін’єкціями.
Після закінчення курсу лікування шлунку потрібно відновитись. Виразка, гастрит, панкреатит та інші недуги – це серйозно.
Болить шлунок від антибіотиків: як розпочати відновлювальний процес?
Щоб хворобливі відчуття у шлунку від антибіотиків пройшли і не залишили серйозних наслідків, необхідна дієта та прийом препаратів різних груп:
- полівітаміни;
- адаптогени;
- імуномодулятори;
- біопрепарати.
Дієта має тривати не менше трьох тижнів. У цей час необхідно виключити із раціону цукор, дріжджові продукти та кондитерські вироби. Обмежити вживання молока та страв із картоплі.
На ніч обов’язково пити кисломолочні вироби з біфідобактеріями.
Позбутися дисбактеріозу також допомагають вітаміни та мінерали. Вони беруть активну участь у відновленні мікрофлори та нормалізують працездатність шлунка та кишечника. Якщо ви відчуваєте хворобливі відчуття від прийому антибіотиків, зверніться до лікаря. Якщо внутрішній прийом ліків є єдиним варіантом, не нехтуйте рекомендаціями та завершіть відновлювальний курс до кінця.
Читайте також: Як почистити печінку від токсинів та шлаків