Вітаміни групи В часто називають відповідальними за красу. Кожен із них особливо корисний у різних сферах. Так, наприклад, вітамін В7 (той самий біотин) відповідає за здоров’я локонів та нігтів. Він стимулює вироблення власного колагену у волоссі, тим самим запобігаючи ушкодженням, випаданню та сухості.
Жіночі полівітамінні комплекси, а також б’юті-БАД часто збагачені біотином. Втім, набагато корисніше отримувати всі нутрієнти з натуральної їжі. І у випадку з біотином це не так уже й складно!
Біотин міститься у більшості продуктів тваринного походження. Але особливо багата ними ця їжа:
Добова норма споживання вітаміну В7 – приблизно 50 мкг. В одному яйці міститься близько 10 мкг такої речовини. При цьому варто пам’ятати про важливий нюанс: біотин із сирих яєць не засвоюється організмом, тому краще зварити яйця або приготувати омлет чи іншу варіацію гарячого сніданку.
Найбільше біотину міститься у деяких категоріях субпродуктів. Втім, і в класичній курячій грудці чимало цієї речовини.
Біотин міститься у всіх молочних продуктах. Однак виходячи з досліджень було встановлено, що особливо багаті на цей компонент камамбер і блакитний сир.
Не варто забувати про те, що засвоєнню біотину заважає гранична кількість цукру в раціоні. А ось збільшення дози магнію, навпаки, покращує біодоступність нутрієнта — як і вживання біотину з іншими вітамінами групи В.
Читайте також: Вода з лимоном: користь чи вигадка?