Артеріальний тиск відображає ефективність роботи серцево-судинної системи організму. Його вимірюють за допомогою тонометрів. Зараз рекомендованим показником артеріального тиску у дорослих є значення до 130-139 мм рт. ст. для верхнього (систолічного) тиску та 85-89 мм рт. ст. для нижнього (діастолічного) тиску.
Попередньо, ми ділилися списком продуктів та напоїв, які знижують артеріальний тиск. Тепер же зосередимося на правильному методі вимірювання тиску, щоб отримати точні результати.
Що не можна робити перед вимірюванням тиску — важливі поради
Щоб отримати найточніший результат, необхідно усвідомити, які помилки потрібно уникати при вимірюванні артеріального тиску перед процедурою.
Лікарі категорично забороняють:
- використовувати очні і назальні краплі (якщо користувалися, потрібно почекати мінімум дві години);
- пити міцну каву або чай, їсти, вживати спиртні напої або курити (повинно пройти не менше півгодини після всього цього перед вимірюванням);
- піддавати організм фізичним навантаженням (за 15 хвилин до процедури необхідно максимально розслабитися, посидіти або полежати).
Також запам’ятайте, що найкраще артеріальний тиск вимірювати у положенні сидячи. Причина, чому не можна міряти тиск стоячи, дуже проста. У такому положенні є ризик, що показник буде спотворений.
Неминуче максимально виключити будь-які зовнішні подразники, наприклад, вимкнути комп’ютер, телевізор, гучну музику.
Під час процедури не можна розмовляти і рухатися.
Як міряти тиск — прості правила
Існують два типи тонометрів — механічний та електронний (або автоматичний). Другий з них є більш сучасним та зручним.
Механічний тонометр діє наступним чином: спочатку його надівають на руку приблизно на два сантиметри вище від згину ліктя. Потім для прослуховування серцебиття використовують мембрану фонендоскопа, яку поміщають у сам вигин. Після цього перекривають клапан груші і стискають її, щоб наповнити повітрям манжету. Далі поступово послаблюють клапан груші, плавно випускаючи повітря, і таким чином отримують результат вимірювання.
Електронний тонометр. Цей вид вимірювача також надівається на руку або на зап’ястя. Альтернативний варіант — як і у випадку з механічним тонометром, — на два сантиметри вище від згину ліктя. Одягнувши манжету, посидьте спокійно 2-3 хвилини і натисніть на кнопку. Далі прилад все зробить сам і покаже результат вимірювання.
Читайте також: Як вплине на організм регулярне споживання червоного м’яса кожного дня