Внутрішні елементи ноутбука розташовані досить компактно, і якщо його регулярно не чистити, в ньому буде накопичуватися пил, який буде приводити до прергріву і зависань. За словами фахівців, профілактично чистити ноутбуки потрібно щонайменше раз на рік.
Чищення ноутбука, як вважає експерт, бажано довірити фахівцям, оскільки ті знають, як правильно очистити внутрішні елементи, замінити мастило на вентиляторах охолодження та термопасту на процесорі та відеокарті.
“Але якщо дуже хочеться чи немає можливості нести в сервіс, можна спробувати зробити чистку самостійно”, – зазначив експерт
За його словами, під час чищення ноутбука його в першу чергу необхідно повністю вимкнути, відключивши живлення та від’єднавши знімний акумулятор. Екран та камеру можна протерти за допомогою безворсових серветок та спеціальних рідин. Купити їх можна у спеціалізованих магазинах. Протираючи екран, потрібно пам’ятати, що він, швидше за все, дуже «ніжний», а тому сильно натискати на нього не можна – можна запросто пошкодити матрицю.
Ганчіркою без ворсу, злегка намоченою спеціальною рідиною, можна також протерти клавіатуру ноутбука. Однак важливо, щоб рідини не було надто багато, і вона не затекла б між клавішами. А крихти між клавішами, за словами експерта, можна спробувати продути за допомогою балона зі стисненим повітрям.
Наступним кроком потрібно відкрутити всі болти та зняти задню кришку ноутбука.
«Після того, як перед вами опинилася материнська плата з усіма доступами до неї, спершу потрібно забрати скупчення пилу із забитих радіаторів, кутів, відводів трубок. Протирати сухою серветкою без натиску, намагаючись не зачепити елементи на платі, щоб щось не відірвати. Далі можна продути балоном зі стисненим повітрям. Особливо рекомендую дунути у вентилятор охолодження, оскільки він збирає чимало пилу», – сказав експерт.
Під час чищення важкодоступних місць фахівець рекомендує користуватися ватною паличкою. А ось міняти термопасту та змащення кулерів самостійно він недосвідченим користувачам не рекомендує. Користуватися побутовим пилососом при чищенні ноутбука – теж, тому що якщо він потужний, він може відірвати будь-який елемент з плати, або проковтнути кнопку. Для техніки зазвичай безпечніше видувати пил.
І нарешті, якщо чищення ноутбука не допомогло і він продовжує зависати та перегріватися, експерт рекомендує звернутися до спеціалізованого сервісного центру.
Також цікаво знати: Як почистити коштовності, не пошкодивши їх