Багато людей не знає як виглядає службове посвідчення поліцейського та яким має бути поліцейське посвідчення?
NewsOboz публікує інформацію та фото як виглядає службове посвідчення поліцейського
Згідно Закону України Про внесення змін до Закону України “Про Національну поліцію” (щодо ідентифікації поліцейських)
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Закону України “Про Національну поліцію” (Відомості Верховної Ради, 2015 р., N 40 – 41, ст. 379; 2016 р., N 3, ст. 31; 2016 р., N 4, ст. 44; 2016 р., N 28, ст. 530; 2016 р., N 27, ст. 523; 2016 р., N 30, ст. 542) такі зміни:
1) частину другу статті 17 виключити;
2) розділ III доповнити статтею 17-1 такого змісту:
“Стаття 17-1. Службове посвідчення та індивідуальний номер
- Поліцейський має службове посвідчення та жетон з індивідуальним номером.
- Службове посвідчення посвідчує належність поліцейського до органів, закладів та установ Національної поліції України.
- Жетон з індивідуальним номером посвідчує належність поліцейського до органів, закладів та установ Національної поліції України і підтверджує його повноваження, покладені на нього цим Законом.
- Індивідуальний номер зазначається у службовому посвідченні. Індивідуальний номер зазначається на жетоні таким чином, щоб забезпечити можливість розпізнавання номеру на відстані.
- Індивідуальний номер закріплюється за поліцейським одночасно з призначенням на службу вперше та зберігається за ним протягом усього періоду його служби.
- При звільненні зі служби поліцейський зобов’язаний здати жетон з індивідуальним номером до відповідного органу, закладу чи установи Національної поліції України.
- Громадянам, які були звільнені зі служби в поліції, під час повторного прийняття на службу видається жетон з індивідуальним номером, закріпленим відповідно до частини п’ятої цієї статті.
- Облік індивідуальних номерів ведеться в єдиній базі даних, порядок формування та ведення якої визначає Кабінет Міністрів України.
- Доступ до єдиної бази даних, зазначеної у частині восьмій цієї статті, надається безкоштовно на офіційному веб-сайті Національної поліції України в такий спосіб, що дозволяє за індивідуальним номером отримати інформацію про прізвище, ім’я та по-батькові поліцейського, його спеціальне звання, посаду та наявність у нього повноважень, встановлених цим Законом. Доступ до інформації надається з урахуванням вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації” та Закону України “Про державну таємницю”.
- Зразки та порядок видання службових посвідчень та жетонів з індивідуальними номерами затверджує Міністр внутрішніх справ України”;
3) частину третю статті 20 викласти в такій редакції:
“На однострої поліцейського в області грудей закріплюється жетон з індивідуальним номером. У разі використання бронежилету жетон з індивідуальним номером закріпляється на ньому в області грудей.
У випадку використання поліцейським засобів індивідуального захисту до них кріпиться нашивка з індивідуальним номером, який зазначається на нашивці таким чином, щоб забезпечити можливість його розпізнавання на відстані і фіксації за допомогою технічних засобів.
Поліцейському заборонено знімати з однострою чи приховувати жетон з індивідуальним номером, а також будь-яким іншим чином перешкоджати прочитанню інформації на жетоні з індивідуальним номером та нашивках або фіксуванню її за допомогою технічних засобів.
Поліцейський, який здійснює службові повноваження в цивільному одязі, зобов’язаний мати при собі жетон з індивідуальним номером, передбачений цією частиною, крім випадків, коли наявність жетона з індивідуальним номером перешкоджає проведенню негласної слідчої (розшукової) дії”;
4) частину п’яту статті 20 після слова “однострою” доповнити комою та словами “жетона з індивідуальним номером”;
5) статтю 20 доповнити частиною шостою такого змісту:
“Поліцейські несуть персональну дисциплінарну відповідальність за порушення вимог частини третьої цієї статті”;
6) у частині третій статті 27 слова “номер спеціального жетона” замінити словами “індивідуальний номер”;
7) у частині восьмій статті 70 слова “спеціальний нагрудний знак” в усіх випадках замінити словами “жетон з індивідуальним номером”.
II. Прикінцеві положення
- Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
- Кабінету Міністрів України:
1) забезпечити прийняття та набрання чинності одночасно з набранням чинності цим Законом Порядку формування та ведення єдиної бази індивідуальних номерів поліцейських, інших нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
2) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
3) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити в межах своїх повноважень прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
4) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
5) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
6) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом вжити необхідних заходів, пов’язаних зі створенням єдиної бази індивідуальних номерів поліцейських.
Читайте також: Мобілізація 2023: Різновиди повісток та місця їх вручення