Німецький штолен – це одна з найулюбленіших різдвяних випічок у світі. Цей ароматний та здобний кекс печуть заздалегідь, адже для досягнення свого ідеального смаку йому потрібно настоятися щонайменше два тижні. У Німеччині рецепти штолену передаються з покоління в покоління, зберігаючи автентичність та традиції.
Пропонуємо вам спробувати класичний рецепт штолену від пекарки Андреа Начке-Гофман із її сайту Zimtkeksundapfeltarte.
Інгредієнти
- 500 г борошна
- 30 г свіжих дріжджів
- 250 мл молока
- 250 г вершкового масла (+50 г для змащування)
- 100 г цукру
- Цедра одного лимона
- 1/2 ч. л. ванілі
- 1 ч. л. кориці
- 1/4 ч. л. кардамону
- 1/4 ч. л. мускатного горіха
- 1/4 ч. л. гвоздики
- 1 ч. л. солі
- 100 г подрібненого мигдалю
- 100 мл рому
- 250 г родзинок
- 50 г цукатів лимона
- 50 г цукатів апельсина
Покроковий рецепт
Перший крок
Змішайте родзинки, цукати лимона та апельсина з ромом. Перекладіть суміш у контейнер, щільно закрийте та залиште в прохолодному місці на два дні. Періодично перемішуйте, щоб інгредієнти рівномірно просочилися.
Другий крок
У мисці зробіть заглиблення у борошні. Навколо нього розподіліть цукор, сіль, спеції та порізане кубиками вершкове масло. Розчиніть дріжджі у теплому молоці, вилийте у заглиблення і замісіть тісто. Дайте йому піднятися 15 хвилин у теплому місці. Потім додайте залишок молока і ретельно вимісіть, доки тісто не стане однорідним.
Третій крок
Додайте у тісто ромову суміш, мигдаль та цедру цитрусових. Замісіть інгредієнти рівномірно, присипте тісто борошном і залиште ще на дві години у теплому місці, доки його обсяг не подвоїться.
Четвертий крок
Після повторного вимішування сформуйте один чи два пласти тіста. Розтягніть їх у прямокутники, потім складіть навпіл, залишаючи невеликий зазор між шарами.
П’ятий крок
Розігрійте духовку до 175°C. Викладіть штолен на деко, застелене папером для випікання. Випікайте 60-70 хвилин до насиченого золотисто-коричневого кольору. Готовність перевіряйте дерев’яною шпажкою.
Шостий крок
Щойно штолен буде готовий, змастіть його гарячим вершковим маслом. Після цього рясно посипте цукровою пудрою.
Сьомий крок
Дочекайтеся повного охолодження випічки. Загорніть штолен у пергамент чи фольгу і зберігайте у прохолодному місці мінімум два тижні.
Порада
Чим довше штолен “дозріває”, тим більш насиченим стає його смак. Ця випічка чудово доповнить святкову атмосферу, даруючи аромат різдвяного затишку.
Також вам може бути цікаво: Різдвяний кекс з сухофруктами: корисний рецепт без яєць, масла та цукру