Уряд Франції протягом всієї війни проти росії беззаперечно підтримує Україну. Зокрема Президент Франції Макрон заявив, що в першому кварталі 2023 року Україна отримає додаткові САУ «Цезар» і ППО ближнього радіусу.
Так само він підтвердив поставку двох батарей ППО Crotale NG в Україну – передостанньої модернізації, яка стоїть на озброєнні Франції, Фінляндії та Греції.
Крім того, Франція вкладається грошима і фахівцями у створення ремонтної бази та сервісного центру в Словаччині, де ремонтуватимуться західні системи, які отримали бойові пошкодження, поточний регламентний ремонт, ходова, заміна стволів – ось це все.
Важливість такого центру важко переоцінити, бо ресурс ствола кілька тисяч пострілів, а обслуговування механізму заряджання, різної електроніки, заміна кульковальниць, двигунів – копітка праця, яка висуває високі вимоги до підготовки тилу. Абсолютно неважливо, чому САУ за мільйони доларів вийде з ладу – вбивши ходову на ямах або отримавши в башту осколки. Ефект один – вона не на ходу.
Ремонтний центр це довготривала інвестиція – Париж і Берлін не ставляться до допомоги ЗСУ як одноразової, а планують підтримку не тільки поставками снарядів і запчастин. Подібний центр у Міхаловці вже відкритий Німеччиною і біля нього розгортаються системи ППО Бундесверу «Мантіс».
САУ «Цезар» – на сьогодні Києву поставлено і в процесі поставки 24 машини. Це значна кількість, тому що в самій Франції їх 76 штук і програма з переведення армії на нове покоління озброєння планується до 2030 року. Тобто, в самій Франції ще є частини, озброєні попередніми AMX-30 AuF1.
Точне число, скільки їх передадуть, найближчим часом не озвучили. Утім, заявили, що це данський контракт – Данія не проти перенести терміни, щоб допомогти нам.
У 2017 році вони підписали з французами договір на 19 САУ на шасі «Татри» 8×8. З особливостей там скорочений розрахунок, більший запас перевозимих снарядів, і підвищена до 30 тонн маса.
З термінами були проблеми – пандемія, локалізація нової коробки передач, дитячі хвороби на новому шасі. Тож 2023 рік на дворі, а 24 місяці з дня підписання контракту ще не закінчилися. Реалії збройових контрактів вони такі.
На скільки ми можемо розраховувати до кінця неясно, але щонайменше на «хвостик» опціону – тобто скоріше на ще 6 машин, хоча французькі ЗМІ писали і про 12.
Підведемо підсумки – дві батареї ППО зняті прямо з бойового чергування, під третину САУ і домовленості з партнерами, що їхні контракти доведеться трохи почекати, сервісний центр і пошуки ракет у союзників. Не рахуючи бронемашин, ПТРК, різних гуманітарних програм, енергетики.
Париж робить для нас дуже і дуже чимало. Поки у РФ їздять до Північної Кореї та будують аятолам газопроводи, обіцяють новітні літаки, які ще в принципі не йшли на експорт, ми очікуємо чергового пакета від найбільших економік Європи.
Перегони, які очевидні – 2% світової економіки, а скоро через санкції 1.5% намагаються обігнати Британію, Францію, Італію та Німеччину, які навіть і без США мають 14%. Якщо ж спробувати порівняти з усім НАТО і 50 країнами, що постачають Україні допомогу, все буде ще більш передбачувано для Москви.
Тому «переговори, виходячи з реалій» і «українці завжди були братнім народом».
Джерело: Mortis Æterna / OSINT-війна солов’їною
Читайте також: В мережі з’явилися нові фото злитих секретних документів про Україну, – The New York Times