Як пише видання The New York Times, за даними аналітиків, до мережі потрапили понад 100 документів, які розмістили у Twitter та інших соціальних мережах та сайтах.
За даними експертів, які ознайомилися з документами, вони можуть містити секретну інформацію також і про Китай та Близький Схід. У Пентагоні продовжують розслідування, проте за словами одного з чиновників США, визначити, як міг статися витік, можливо лише тоді, коли стане відомо, хто мав доступ до документів.
Останні документи були опубліковані в Твіттері та на інших сайтах у п’ятницю, 7 квітня 2023 року, наступного дня після того, як високопосадовці адміністрації Байдена заявили, що розслідують можливий витік секретних військових планів України, і включають тривожну оцінку нестійких можливостей ППО України. Один слайд, датований 23 лютого, позначений як “Секретно/не дозволено”, що означає, що він не призначений для передачі зарубіжним країнам.
Міністерство юстиції заявило, що розпочало розслідування витоків і перебуває на зв’язку з міністерством оборони, але відмовилося від подальших коментарів.
Мік Малрой, колишній високопоставлений співробітник Пентагону, заявив, що витік секретних документів є «значним проломом у системі безпеки», який може завадити військовому плануванню України. «Оскільки багато з них були фотографіями документів, схоже, що це був навмисний витік, зроблений кимось, хто хотів завдати шкоди зусиллям України, США та НАТО», — сказав він.
Один аналітик назвав те, що з’явилося, «верхівкою айсбергу».
Але також повідомляється,що документи, схоже, виходять далеко за рамки суворо засекречених матеріалів про військові плани України. Аналітики з питань безпеки, які вивчили документи, що потрапляють у соціальні мережі, кажуть, що зростаючий скарб також включає конфіденційні слайди брифінгів про Китай, Індо-Тихоокеанський військовий театр, Близький Схід і тероризм.
У п’ятницю українські офіційні особи, зокрема предстаники ГУР та російські блогери припустили, що витік був частиною дезінформаційної кампанії іншої сторони, приуроченої до того, щоб вплинути на можливий весняний контрнаступ України з метою повернути території на сході та півдні країни.