Вибір правильної моделі жорсткого диска дає змогу значно поліпшити роботу системи, а також підвищити безпеку збережених даних. Нині все це можливо, якщо використовувати твердотільні накопичувачі SSD, які набагато кращі, ніж стандартні дискові пристрої HDD. Чому?
В основному це пов’язано з конструкцією накопичувачів інформації. Застарілий жорсткий диск складається з рухомих деталей і спеціальної електромагнітної голівки, завдяки якій можна записувати і зчитувати дані. Через наявність рухомих частин такі накопичувачі значною мірою схильні до впливу вібрації або ударів. Невелике падіння може призвести до поломки або незворотного руйнування конструкції, що в багатьох випадках супроводжується втратою даних.
Що стосується SSD, то твердотільні накопичувачі зібрані на основі флеш-пам’яті. У них немає рухомих частин, тому вони не так сприйнятливі до всіх потенційно шкідливих факторів. У випадку з ноутбуками це має велике значення, оскільки під час транспортування може трапиться все що завгодно.
Високий рівень надійності також супроводжується набагато вищими технічними параметрами, які впливають на швидкість роботи диска. Тому встановлення SSD призводить до значного поліпшення роботи ноутбука. Не можна забувати і про безшумну роботу твердотільних накопичувачів, більшу стійкість до коливань робочих температур, а також більш низьке енергоспоживання.
Який SSD вибрати?
Якщо ви хочете використовувати весь спектр унікальних можливостей твердотільних пристроїв, то слід звернути увагу на такі особливості під час їхнього вибору в цьом каталозi https://www.aks.ua/catalog/nakopiteli-ssd/:
- Розмір корпусу – твердотільні накопичувачі наразі продаються в трьох розмірах: 3,5, 2,5 і 1,8 дюйма. У ноутбуках найчастіше встановлюють 2,5 і 1,8-дюймові моделі, але перед покупкою варто звернутися до технічної документації лептопа і переконатися в правильності вибору.
- Швидкість передачі даних – це найважливіший параметр. Ми повинні розуміти, що твердотільні накопичувачі сильно відрізняються в цьому відношенні. При здійсненні покупок ми повинні перевіряти такі параметри як: швидкість читання і швидкість запису. Що вища, то краще, звісно.
- Інтерфейс підключення – навіть найшвидші накопичувачі не зможуть реалізувати свої можливості повною мірою, якщо функціонують на застарілих інтерфейсах. Наразі у випадку ноутбуків ми найчастіше стикаємося з дисками, що використовують інтерфейс SATA III або mSATA. Їхня пропускна здатність становить 6 Гбіт/с.
- Об’єм – ще один важливий параметр, без якого ми не повинні приймати жодних купівельних рішень. На даний момент ми повинні подумати про те, чи повинен SSD бути основним сховищем даних або ж використовуватися паралельно стандартному HDD. У першому випадку необхідно буде купити диск ємністю не менше 500 ГБ, у другому – від 60 ГБ (цього цілком достатньо для встановлення операційної системи).
Як під’єднати SSD до ноутбука?
Усе залежить від моделі нашого комп’ютера. Багато ноутбуків мають окрему зону обслуговування, яка закрита кришкою. Завдяки цьому просто відкрутіть 2 або 4 гвинти, щоб отримати доступ до роз’єму, призначеного для встановлення жорсткого диска. В інших пристроях необхідно буде розібрати весь корпус.
Також є можливість використовувати спеціальну кишеню, в яку ми встановлюємо диск. Далі адаптер монтується на місце оптичного приводу. Це ідеальне рішення, коли ми хочемо працювати з двома дисками – HDD і SSD, а конструкція ноутбука не розрахована на це.