Стельова акустика – це компактні та зручні у використанні акустичні системи, які встановлюються у стелі для відтворення музичних композицій або звукового сигналу. Вона дозволяє створити об’ємне звучання та значно заощадити місце у квартирі, приватному будинку чи офісному приміщенні. Якщо відповідально підійди до вибору та монтажу такого комплексу з динаміків, можна насолоджуватися високоякісним звуком, не порушивши архітектуру інтер’єру.
Які бувають типи стельової акустики
Світові та українські виробники пропонують активні та пасивні акустичні системи, які мають різні технічні характеристики. Таке обладнання може відрізнятися за потужністю, рівнем гучності звуку, способом кріплення, формою або розмірами корпусу. Для пасивної акустики необхідно окремо придбати зовнішній підсилювач. При цьому не доведеться підводити напругу та лінійний сигнал до кожної колонки. Існує два основних типи стельових акустичних колонок:
- Підвісні. Вони спеціально створені для монтажу на рівні стельові поверхні. Внутрішній простір стелі часто зашпаровується звукоізоляційними матеріалами, щоб покращити якість звучання. Такі моделі мають легкий і обтичний корпус. Їх рекомендується встановлювати у конференц-залах, навчальних класах, аудиторіях, переговорних, залах-очікування та інших місцях, де передбачається відтворення голосових повідомлень.
- Вбудовані. В цьому випадку динаміки встановлюються в гіпсокартонні або підвісні стелі завтовшки до 15 мм. Вбудована акустика оптимально підійде тим людям, які проживають в малогабаритних квартирах і не хочуть возитися з великою кількістю кабелів, що з’єднують колонки та підсилювач.
Кожен тип стельової акустичної системи має свої характерні особливості та переваги. Це обладнання можна легко встановити у квартирах, будинках або в громадських місцях для трансляції мовних сповіщень або відтворення фонової музики. Придбати якісне акустичне обладнання ви можете на https://showmarket.ua/
На що звернути увагу при виборі стельової акустики?
Такі установки повинні відрізнятися продуктивністю, надійністю та тривалим терміном експлуатації, щоб можна було забезпечити високу якість звуку музичних композицій. При виборі стельової акустики потрібно обов’язково враховувати такі нюанси:
- Потужність. Від цього параметра залежить якість звуку. Колонки потужністю 30 Вт переважно встановлюються у квартирах-студіях. Стельова акустична система потужністю понад 150 Вт підійде для використання в актових залах чи студентських аудиторіях.
- Захищеність від зовнішніх впливів. Вибрана аудіосистема повинна бути надійно захищена від перешкод, механічних пошкоджень, вологи чи перебоїв із живленням.
- Регулятори гучності. Регулювання гучності може здійснюватися з настінної панелі, з пульта дистанційного керування або з підключеного пристрою: комп, планшет, мобільний телефон, USB-кабель.
Також потрібно звернути увагу на додаткові функції, які дозволяють забезпечити якісне звучання із прихованого джерела та уникнути непотрібних вібрацій або стоячих хвиль.