У середній смузі культури які полюбляють тепло (цвітну капусту, диню, кавун, ранні сорти гарбуза, огірків), на початку травня лише висівають на розсаду, оскільки заморозки можуть згубити ніжні рослини. А ближче до червня (залежно від погодних умов) рослини, що підросли, пересаджують у грунт або теплицю. Однак більш стійкі до холоду культури наприкінці весни можна сіяти одразу у відкритий ґрунт. Як тільки ґрунт прогріється до 6-8°С, на ділянці можна садити картоплю. Що посіяти та посадити на городі у травні?
Білокачанна капуста
Посійте насіння капусти в заздалегідь підготовлені борозенки по 6-7 штук на лунку на глибину 1,5-2 см. Полийте теплою водою і замульчуйте ґрунт. Після появи двох справжніх листків проріжте посіви так, щоб у гнізді залишилося по 2 рослини. А після появи третього справжнього листа в кожній лунці залиште тільки по найсильнішому сіянцю.
У травні капусту може зашкодити хрестоцвіта блішка. При виявленні цього дрібного жучка обробіть рослини.
Врахуйте: капуста любить воду. Багатий урожай вдасться отримати за вологості ґрунту близько 70%. Однак не перестарайтеся, інакше на рослині може розвинутися судинний бактеріоз.
Зелені культури
У травні у відкритий ґрунт сіють листовий та качаний салати, а також петрушку, кріп. Насіння петрушки та кропу бажано потримати у воді не більше трьох днів. Потім киньте в невелику ямку 10 насінин, у ряді через кожні 10 см зробіть такі ж лунки.
Коли з’являться сходи, добре їх поливайте і видаляйте бур’яни, при необхідності можна прорідіти.
Насіння салату можна сіяти вже за температури ґрунту 5°C. За таких умов вони проростуть уже через 5-7 днів.
Цибуля-сіянка(тиканка)
Перед посадкою на 12-15 годин замочіть цибулини у теплій воді. Коли на вулиці встановиться температура повітря 10-15 ° С, у вологий і пухкий грунт посадіть тиканку у борозенки, вдавлюючи в землю на глибину 3-4 см. Оптимальна відстань між цибулинами – 8-10 см.
Якщо у вашому регіоні в травні ще холодно, ґрунт не прогрівається до 10°С, то ви можете посадити цибулю під плівку.
Морква
Середньостиглі сорти моркви сіють у першій половині травня, сорти, призначені для тривалого зберігання, висівають наприкінці місяця. Грунт для моркви повинен бути пухким, із вмістом піску. У важкому грунті коренеплоди часто виростають некрасивими, вигнутими, кострубатими та дрібними.
Крім того, рекомендується вибрати ділянку, на якій торік росли огірки, томати, часник, цибуля, капуста, картопля, кріп. А ось після петрушки моркву краще не садити, тому що у ґрунті можуть залишитися шкідники, небезпечні для цього коренеплоду.
Заздалегідь підготовлене, прокляте і загартоване насіння посійте в борозенки на глибину близько 2 см, витримуючи відстань 1,5 см. Після чого присипте насіння землею, розрівняйте і полийте борозенки. До появи зелених паростків поливайте грядку рясно і часто, а потім кількість води зменшіть, щоб морква не загнила.
Якщо ви хочете, щоб сходи моркви з’явилися швидше, над грядкою на висоті 15 см натягніть плівку. Коли з’являться паростки, зніміть укриття.
Буряк
Також у травні висівають буряк. При цьому вибирають освітлену ділянку з родючим і пухким грунтом, багатим на гумус. Коли земля прогріється до 10 ° С, посійте рядами насіння, попередньо замочене в теплій воді. Відстань між посівами має бути 5-10 см, глибина загортання насіння – від 1,5 до 3 см.
Після посіву ґрунт ущільніть. За сприятливих умов сходи з’являться за тиждень.
Врахуйте: не можна садити буряки після шпинату. Хороші попередники для культури – білокачанна капуста, томат, огірок.
Редиска
Редиска вирощують на сонячних та захищених від вітру ділянках з легкими родючими ґрунтами нейтральної кислотності. Цю культуру можна сіяти у відкритий ґрунт протягом усього місяця. Термін посадки залежить від регіону та погодних умов.
Сухе або попередньо замочене насіння сіють на відстані 3-5 см один від одного, потім злегка присипають торфом і ущільнюють. Якщо температура повітря вдень не опускається нижче 18°С, через тиждень з’являються сходи.
Хороші попередники для редиски – бобові культури, картопля, томат, огірок.
Ріпа
Ріпа – невибаглива культура, але найкраще росте на легкосуглинистих ґрунтах із pH 6-7. У травні її сіють для споживання влітку, але не для зберігання. Насіння закладають на глибину 1-2 см, присипають ґрунтом, злегка утрамбовують, поливають і мульчують перегноєм.
Схід зазвичай з’являється на 5-6 день після посіву. А ще через два тижні їх проріджують, залишаючи між рослинами 10-12 см.
Хороші попередники для ріпи – бобові, огірок, томат. А після капустяних культур її вирощують не раніше ніж за 3 роки.
Ярий часник
Цю культуру садять на початку травня, коли на вулиці встановлюється температура 8-12°С. Часник найкраще росте на суглинному ґрунті, добре заправленому органічними добривами. Перед посадкою полийте рядки розчином солі (3 ст. л. на відро води), потім посадіть зубки часнику донцем донизу, заглиблюючи на 1-2 см і витримуючи відстань між зубчиками 8-10 см.
Часник не рекомендується садити після часнику, цибулі та картоплі. Краще, щоб раніше на цій ділянці росли огірки, кабачки, білокачанна або цвітна капуста.
На замітку:
Також у травні висаджують у парники та теплиці розсаду томатів, огірків, баклажанів та перців. А у відкритий ґрунт під плівку можна посадити розсаду кабачків, патисонів та гарбуза.
У регіонах з м’яким кліматом у травні можна садити та сіяти велику кількість городніх культур. Але якщо вам погода неодноразово подає “сюрпризи”, то з посадкою теплолюбних рослин краще почекати.
Також раніше newsoboz писав що краще садити у квітні?