Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанов, що регулюють матеріальне забезпечення військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на території держави-агресора, а також тих, хто отримав поранення під час виконання обов’язків.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Зміни внесено до постанов від 30 грудня 2015 року № 1161 та від 28 лютого 2022 року № 168. Як уточнив народний депутат Олексій Гончаренко, до нормативних актів додали положення, що поширюються на військових, які виконують завдання “на території держави-агресора”.
Нові виплати для військових
Під час дії воєнного стану для військовослужбовців, які виконують обов’язки на території держави-агресора, передбачені такі додаткові виплати:
- 100 тис. грн щомісячно — пропорційно часу участі у бойових діях чи забезпеченні оборонних заходів.
- 70 тис. грн одноразово — за кожні 30 днів виконання завдань.
Також винагороди передбачені для осіб рядового і начальницького складу ДСНС, НАБУ та поліції, які беруть участь у бойових діях. Їм виплачуватимуть до 100 тис. грн на місяць залежно від тривалості участі в операціях.
Виплати для поранених
Військовослужбовці, які отримали поранення, контузію, травму чи каліцтво під час виконання обов’язків на території держави-агресора, мають право на:
- 100 тис. грн додаткової винагороди — під час лікування у стаціонарі або перебування у відпустці для реабілітації за висновком військово-лікарської комісії (ВЛК).
Пільги та виплати родинам загиблих
Військові, які виконують завдання на території держави-агресора, також звільняються від оподаткування військовим збором.
У разі загибелі військовослужбовця під час виконання обов’язків на території держави-агресора, членам його родини виплачується одноразова компенсація у розмірі 15 млн грн.
Нові норми розроблено для підтримки військових та їхніх родин, що виконують обов’язки в надзвичайно складних умовах.
Читайте також: Чи можуть чоловіки з відстрочкою від мобілізації виїхати за кордон: усе, що потрібно знати