Енергетичні потужності України залишаються на тому ж рівні, як у минулому році. Водночас голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус зазначив в інтерв’ю Forbes, що підготовка до опалювального сезону ведеться в двох напрямках – енергетичному та військовому.
“Я думаю, що ми будемо входити в зиму приблизно з тими ж потужностями, які в нас були торік. Потрібно розуміти, що готовність до зими і взагалі енергетична система – це не тільки генеруюча потужність. Електроенергію, яка десь виробилася, дуже часто потрібно транспортувати до регіонів, і потім розподілити через розподільчі мережі обленерго до кінцевих споживачів. Тому, важливо, щоб усе це працювало”, – сказав він.
Голова комітету додав, що минулої зими більшість випадків відключення електроенергії сталися через енергетичні потужності України, а не через недостатність генерації електроенергії. Крім того, Герус запевнив, що існує велика ймовірність відновлення російськими окупантами атак на інфраструктурні об’єкти України. Тому українська влада готується до різних складних сценаріїв.
“Коли ми говоримо про нашу готовність, то вона лежить у двох площинах: енергетична та військова”, – зауважив він.
За словами посадовця, перша мета передбачає підготовку до забезпечення фізичного захисту енергетичних об’єктів та створення резервного обладнання для оперативного виправлення проблем у разі пошкоджень. Щодо військової сфери, вона визначається як протиповітряна оборона України. Ефективна взаємодія засобів протиповітряної оборони, що вже перебувають в експлуатації, а також надання додаткового військового устаткування країні із заходу.
“Всі, незалежно від галузі – енергетика, військові сили, цивільний сектор, розуміють, що існує значна ймовірність ракетних атак та нападів безпілотників на нашу енергетичну інфраструктуру. Усі зараз зосереджені на цьому питанні”, – підбив висновок він.