Список алкогольних напоїв, які не рекомендується пити. У спеку ми відчуваємо сильне навантаження, яке алкоголь може збільшити в кілька разів. Крім того, що організм віддає багато сил на охолодження тіла, йому доводиться боротися ще з інтоксикацією та додатковим навантаженням на серцево-судинну систему. Є напої, які лікарі дозволяють вживати у спеку в невеликій кількості, але є й такі, що категорично не рекомендується пити. Розповімо про них.
Пиво міцністю 5% і більше
Один із найпопулярніших напоїв у літній час також входить до числа найнебезпечніших для споживання в спеку. Справа в тому, що через рясне потовиділення організм втрачає багато рідини, обсяг якої необхідно заповнювати чистою водою. Пиво ж, навпаки, сприяє вимиванню рідини з клітин та її затримуванню у міжклітинному просторі. Це не призводить до повного зневоднення організму, але ускладнює метаболічні процеси. До того ж пиво має сильний сечогінний ефект, що також не дуже добре для водного балансу організму у спеку. Якщо ж ви все-таки вирішили вгамувати спрагу цим напоєм, то варто робити це у вечірній час і в невеликій кількості.
Сидр
Незважаючи на те, що сидр не відноситься до міцних алкогольних напоїв, він може мати небезпечний вплив на організм у спеку. Справа в тому, що за рахунок газів, що перебувають у напої, він надто швидко всмоктується у шлунку. У разі сп’яніння відбувається поступово, а різко. Що може спричинити безліч інших проблем. Наприклад, симптоми сп’яніння можуть зробити симптоми теплового удару менш помітними через свою схожість.
Шампанське
Цей напій перебуває у списку заборон з тієї ж причини, що й сидр — швидке всмоктування у шлунку через наявність вуглекислоти, тобто газів. Якщо ви випили цей напій у спеку, то подбайте про те, щоб не бути голодним, це допоможе трохи сповільнити темпи сп’яніння. Також не вживайте шампанське з іншими напоями, щоб не погіршити ситуацію.
Горілка
Цей міцний напій найпопулярніший серед алкогольних. Однак це не є показником, що він безпечний для вживання у спеку. Вживання горілки, як і іншого алкогольного напою, теж посилить вироблення сечі та згодом призведе до зневоднення. При вживанні 1 г чистого спирту організму доводиться виробляти близько 10 г сечі, забираючи для цього необхідну воду з клітин. Це реакція на влучення токсинів, яких необхідно позбутися. Також горілка посилює навантаження на серцево-судинну систему.
Віскі
Ще один міцний алкогольний напій, який має практично той самий вплив на організм, що й горілка — підвищення кров’яного тиску, посилення навантаження на серцево-судинну систему та зневоднення. Взагалі потрапляння міцних спиртних напоїв спочатку викликає розширення судин, та був їх різке звуження. Популярне поєднання віскі з колою також шкідливе у спеку, незважаючи на оману, що розбавлений алкоголь кращий. Насправді солодкі газовані напої також підвищують тиск, що не знижує навантаження, а подвоює його.
Коньяк
Алкоголь, який за міцністю та калорійністю має збіг з горілкою, та й загалом впливає на організм так само. Він викликає спазм судин і за рахунок сечогінної дії призводить до зневоднення. Вживати його дозволяється лише ввечері у поєднанні з насиченою їжею та обсягом не більше 30 грам.
Кріплені вина – портвейн, херес та ін.
Легкі та малоферментовані сорти вин можуть вживатися у спеку, як зазначають лікарі. При цьому вони радять розбавляти їх мінеральною або звичайною водою, щоб посилити ефект вгамування спраги. Кріплені ж вина тільки посилюватимуть цю спрагу і даватимуть велике навантаження на організм, те саме, що й інші міцні алкогольні напої на кшталт горілки та віскі. До того ж, дані напої в поєднанні з іншими факторами можуть спровокувати алергію.
Біле вино
Цей напій вживати у спеку лікарі дозволяють, але, звичайно, у невеликих кількостях. Для більшої безпеки та гарного вгамування спраги його можна розбавити водою. На відміну від червоного в білому вині менше барвників, танінів, цукрів та багатьох інших речовин.
Читайте також: Секс у спеку: охолоджуйтесь та бережіть серце