Після кожного чищення зубів на щетинках залишається наліт — тонка бактеріальна плівка, що утворюється внаслідок споживання їжі та напоїв. Ці бактерії виробляють кислоту, яка провокує розвиток карієсу.
Фахівці радять оновлювати зубну щітку не рідше одного разу на три місяці. Ігнорування цього правила може спричинити не лише захворювання порожнини рота, а й серйозні проблеми зі здоров’ям загалом.
Наукові дослідження показують, що через 90 днів щетинки втрачають свою форму та еластичність, що суттєво знижує ефективність очищення. Водночас деякі щітки починають втрачати здатність до якісного очищення вже після 40 днів використання.
Медики попереджають: коли щетинки зношені, зуби очищуються гірше, і наліт починає накопичуватися. Це може спричинити не лише запалення ясен, а й серйозні ускладнення, серед яких — інфекції серця та навіть ризик розвитку деменції.
Проведене опитування засвідчило, що середньостатистична жінка змінює зубну щітку кожні 92 дні, тоді як чоловік — лише раз на 185 днів. Водночас експерти наголошують: щітку, включно з електричною насадкою, необхідно замінювати щонайменше раз на три місяці, аби забезпечити належний догляд за ротовою порожниною та знизити ризик розвитку хронічних хвороб.
Читайте також: Герпес: як позбутися неприємних висипань на губах