Для уникнення неприємного запаху поту багато жінок використовують дезодоранти практично без перерви. Вони з великою ретельністю наносять дезодорант, щоб миттєво усунути його найменший слід. При цьому вони навіть не замислюються, яку незворотну шкоду завдають своєму здоров’ю після використання дезодорантів.
Після тривалих досліджень вчені встановили, що використання дезодорантів може сприяти розвитку мастопатії і навіть раку грудей.
Мастопатія – доброякісне новоутворення у молочній залозі. З кожним роком збільшується кількість випадків цього захворювання. В останні роки однією з причин називають використання дезодорантів.
По-перше, більшість дезодорантів діють як антиперспіранти, зупиняючи потовиділення шляхом блокування потових залоз. Проте таким чином порушується важливий фізіологічний процес – виділення токсинів і розпадкових продуктів з організму. Що стає з цими токсинами, які не мають можливості вийти?
Організм намагається вирішити цю проблему шляхом пошуку інших шляхів виведення через інші вільні залози, проте, поки такий шлях знаходиться, частина відходів може попадати в кровообіг. Ця ситуація може створити проблеми для загального здоров’я, оскільки токсини можуть поширюватися по організму.
Блокування виділення поту в пахвовій зоні призводить до накопичення токсинів в навколишніх тканинах, зокрема, в області грудної клітки. Більше того, регулярне використання дезодорантів може призвести до забивання та запалення потових залоз.
Як запобігти появі запаху поту, не використовуючи при цьому ніяких шкідливих засобів.
У сучасному суспільстві аромат поту людини вважається абсолютно неприйнятним явищем. Антиперспіранти є дуже популярними і практично широко застосовуються. Вони запобігають появі неприємного запаху, однак існує думка, що вони можуть негативно впливати на здоров’я. Newsoboz, підготував матеріал який допоможе зрозуміти, чому це відбувається і як зменшити можливі ризики.
Солі алюмінію в складі
Будь-який антиперспірант містить у собі солі алюмінію. Алюміній в надмірній кількості шкідливий для людини. Ось як він впливає на організм:
- має властивість накопичуватися у внутрішніх органах, кістковій тканині;
- ускладнює роботу нирок;
- порушує нормальне функціонування нервової системи;
- погано впливає на стан нігтів і емалі зубів, вони стають більш крихкими;
- погіршується здатність концентрувати увагу.
Звичайно, якщо скористатися антиперспірантом кілька разів, нічого страшного не станеться. Але коли людина використовує такі засоби щодня з року в рік, організм відчуває на собі вплив токсичних речовин.
Крім солей алюмінію, до складу антиперспірантів входять парабени і інші консерванти, а відсоток рослинних екстрактів, на які часто робиться наголос в рекламних роликах, мінімальний.
Часткове блокування потовиділення
Під впливом антиперсперанта потові залози звужуються. Це не означає, що вироблення поту зменшилося, просто організм позбувся можливості виводити його назовні. Це протиприродна ситуація, і вона може порушити нормальну роботу потових залоз.
Адже їх основна функція — виведення з організму зайвого тепла. Також з потом виділяються токсини. Якщо постійно втручатися в цей процес, порушиться робота системи терморегуляції.
Можливість алергічної реакції
Виникнення свербежу після використання антиперспіранта — часте явище, особливо якщо засіб наносять на шкіру відразу після епіляції. Можуть з’явитися і неприємні хворобливі відчуття, печіння.
Протягом дня людина відчуває дискомфорт, а в пахвах нерідко з’являються червоні плями і сліди від розчісування. Все це говорить про розвиток алергічної реакції. Така ситуація легко може виникнути у відповідь на використання антиперспірантів різних марок, і дорогих і дешевих. Адже справа не в бренді, а в агресивному хімічному складі.
Шкідливий вплив на шкіру
Мова йде не тільки про алергію. Ті, хто користуються антиперспірантами регулярно, помічають, що шкіра стає дуже сухою і зневодженою. Особливо це помітно при порушенні особистої гігієни, коли людина не приймає в кінці дня душ, а наносить на шкіру другий шар антиперспіранту.
Постійне звуження пор призводить до того, що шкіра втрачає здатність до самоочищення. Старі клітини епідермісу не обсипаються, шкіра грубіє, стає більш темною. Все це призводить до раннього старіння.
Ризик раку грудей
Коли шкідливі речовини, що входять до складу антиперспірантів, регулярно потрапляють на шкіру, їх невелика частина проникає в організм і накопичується в тканинах. Є думка, що з часом це підвищує ризик онкологічних пухлин молочних залоз.
Певний ризик захворіти на рак грудей є у кожної жінки репродуктивного віку, після настання менопаузи він трохи знижується. Є безліч факторів, здатних збільшити ймовірність розвитку раку. Це погана спадковість, погана екологія, гормональний дисбаланс. Постійне використання гігієнічних засобів з солями алюмінію теж можна назвати фактором ризику.
Як вчинити, цим замінити звичні антиперспіранти?
Як уникнути запаху поту без використання шкідливих засобів? Перш за все, дотримання особистої гігієни є ключовим – приймайте ранковий і вечірній душ. Обирайте одяг з натуральних тканин, які дозволяють повітрю циркулювати, уникайте синтетичних матеріалів.
Розумний вибір полягає у заміні антиперспіранта на більш безпечні альтернативи. Наприклад, можна використовувати сольовий дезодорант, який допомагає зменшити виділення поту.
У випадку, якщо особа стикається з проблемою гіпергідрозу, тобто надмірного виділення поту, який навіть дезодоранти не можуть здолати, рекомендується звернутися до медичного фахівця. Ця ситуація може бути пов’язана з порушеннями в роботі ендокринної системи. Для вирішення цієї проблеми можуть бути застосовані певні дієти та фізіотерапевтичні процедури. При підвищеній потовидільності рекомендується уникати вживання жирної їжі з багатим додаванням прянощів. Також важливо виключити споживання алкоголю. У важких випадках лікар може розглянути можливість застосування спеціальних ін’єкцій, які здійснюють блокування функціонування потових залоз.
Важливо здійснювати свою гігієну з розумінням та обирати засоби, які не завдають шкоди здоров’ю!
Читайте також: Які вітаміни потрібно приймати цілий рік