Навіть коли дихання та серцебиття припиняють своє існування, свідомість людини триває приблизно від 2 до 20 секунд. Здатність мозку функціонувати безперервно пов’язана з величезним обсягом кисню, необхідного для підтримання дрібного балансу електролітів і мінералів. Ці речовини несуть електричний заряд і грають ключову роль у передачі електричних імпульсів у нервовій системі людини.
Дослідники вивчають, наскільки довго може працювати мозок без кисню, повідомляє Live Science. Зазначається, що виникає проблема через порушення балансу цих електролітів, що впливають на здатність нейронів передавати сигнали. Клітини покладаються на натрій і калій, які переходять через мембрани. Регуляцію цього потоку здійснюють “помпи” в мембранах нейронів, які внаслідок нестачі кисню працюють неправильно. Іншими словами, порушення нормальної функції цих помп може спричинити швидке накопичення води та натрію, призводячи до набряку нейронів. Слід відзначити, що конкретні механізми цього процесу залишаються менше дослідженими.
Дені Гонсалес, науковець, стверджує, що мозок може існувати без кисню лише 5 хвилин, відсутність кисню може викликати кому, судом і загибель нейронів. Однак, при своєчасному початку лікування, більшість осіб може відновити значну частину функцій головного мозку. В той же час, при повній відсутності кисню у мозку достатньо лише кілька хвилин, щоб спричинити його неповоротну загибель.
Читайте також: Чому потрібно чистити ноутбук хоча б раз на рік і як правильно це робити?