При створенні та просуванні інформаційних порталів потрібен особливий підхід. В такому напрямку неможливо діяти за аналогією інтернет-магазинів чи сайтів з послугами. В разі ж, коли йдеться про цілу мережу сайтів, потрібно одразу продумати єдину концепцію, дизайн, методи просування та технічні засоби, якими буде реалізуватися мережа.
У цій статті ми розкажемо вам про специфіку створення регіональних сайтів новин, технічні та SEO тонкощі, а також про те, як місцеві домени на кшталт mykolaiv.ua, cherkasy.ua або rivne.ua допоможуть підвищити впізнаваність бренду та долучити більше місцевої аудиторії.
Архітектура мережі та домени для сайтів
Будь-який сайт починається з вибору домена і хостинга. Щоб правильно організувати архітектуру мережі, радимо одразу визначитися, які домени ви будете реєструвати для цієї мети. Отже ви можете:
- Зареєструвати один домен і зробити на ньому багато сайтів. Міські філії будуть розподілятися за допомогою підпапок — news.com/kyiv, news.com/kharkiv тощо. Такий спосіб найбільш економний, але в такому випадку всі регіональні розділи будуть спільно впливати на репутацію сайту, для них буде складно створити окремі стратегії просування для пошукових систем і заробіток з такої мережі буде нижчий.
- Зареєструвати один домен, зробити на ньому багато піддоменів і розміщувати сайти на них. Тоді це виглядатиме так: kyiv.news.com або kharkiv.news.com. Цей спосіб дещо схожий на попередній, але є вже більше можливостей для просування, адже піддомени можна просувати окремо. Втім, така мережа також не принесе великих можливостей для монетизації.
- Зареєструвати для кожного сайту окремий домен в одній зоні — наприклад, kyiv.biz, rivne.biz, vinnytsia.biz та інші. Такий варіант обійдеться дорожче, адже кожен домен коштуватиме грошей, і потрібно буде більше хостингів або навіть серверів для розміщення сайтів. Це має свої складнощі, але і свої плюси — для кожного домену можна створювати свою політику SEO, враховуючи регіональні тонкощі. Такі сайти в мережі не впливатимуть один на одного, і якщо один сайт пессимізує Google, всі інші не постраждають. Але найважливіше, що така мережа дає більше можливостей для монетизації.
- Зареєструвати для кожного сайту окреме регіональне доменне ім’я, в якому відтворена назва обласного центру. Свої доменні зони є у всіх областей України. Для Києва можна взяти домен kyiv.ua, для Житомира — zhytomyr.ua, для Одеси — odesa.ua тощо. Цей спосіб схожий на попередній, але має деякі додаткові плюси. В українських доменних зонах є багато вільних адрес, вони дешевші, а Google ставить їх вище у локальній видачі порівняно з такими ж сайтами на міжнародних доменах. Крім того, можна дати всім сайтам однакові назви, але в різних доменних зонах — це покаже користувачам, що це саме мережа.
Ви можете вибрати будь-який спосіб — все залежить від того, наскільки далекоглядні плани щодо розвитку та масштабування мережі. Важливо розуміти, що вам доведеться слідувати обраній стратегії постійно і не вдасться «передумати» — тому потрібно вирішувати одразу, як буде реалізована архітектура мережі.
Як підвищувати органічний трафік на інформаційному порталі
Значний приріст відвідувань дає такий інструмент, як SEO. Він розрахований на довгострокову перспективу, але завжди гарантує потрібний результат — заробіток на новинах. При цьому SEO-просування потребує дійсно мінімальних інвестицій. Важливо залучити до співпраці хорошого фахівця з SEO та навчити редакторів базовим принципам текстової оптимізації.
До того ж будуть потрібні такі дії, як:
- Розробка зручної структури сайтів. Зручна пошукова панель, теги, що поєднують матеріали, схожі за темою, змістом, навігаційна стежка – від категорії до розділу, від розділу до підрозділу. Необхідно побудувати чітку та зрозумілу читачеві ієрархічну структуру.
- Використання мікророзмітки Schema.org. Вона дозволяє структурувати дані під вимоги пошукових систем. Google краще розуміє, яка інформація з вашого сайту йому потрібна для демонстрації розширеного фрагменту того чи іншого тексту.
- Обов’язкове включення ключових слів/фраз. Вони повинні бути присутніми у заголовках. Назви статей повинні бути зрозумілими та змістовними. Важливо користуватись підзаголовками та описами до зображень/фото.
- Оптимізація швидкості завантаження. Користувач не буде чекати, поки стаття, яку він хоче прочитати, з’явиться на моніторі. Людина просто піде на інший портал, адже новини одночасно виходять відразу на декількох джерелах. Прискорити завантаження допоможуть такі інструменти, як оптимізація JavaScript и CSS, видалення зайвих плагінів, зменшення формату зображень та ін.
- Регулярний пошук та видалення технічних помилок. Потрібно сканувати сайт, позбуватись однакових Title та Description, битих посилань. Долучайте до роботи сервіси, які швидко знаходять однакові метатеги, наприклад, Screaming Frog SEO Spider.
- Робіть перелінковку. Внутрішня перелінковка підвищує якісні показники порталу під ранжування пошуковими ботами та полегшує навігацію.
- Адаптуйте сайти під мобільні пристрої. Ваші новини повинно бути зручно читати зі смартфонів.
- Додайте розділ для коментарів. У людей часто з’являються реакції та думки відносно прочитаних новин. Дайте їм можливість висловитися. Коментарі мають позитивний вплив на показники унікальності сторінки.
- Доповнюйте текстовий контент фотографіями та відеоматеріалами. Інформація легше сприймається.
Але найголовніше – це якість новин. Вони повинні бути актуальними, експертними, цікавими.
Що допоможе заробити на мережі новинних сайтів
Існує цілий ряд способів монетизувати новинні сайти — радимо використовувати одразу декілька з них:
- Контекстна реклама. Вам потрібна реєстрація в мережі контекстної реклами. Ваш ресурс зможе отримувати гроші з кожного кліку.
- Розміщення банерів. Потрібна співпраця з банерними мережами.
- Тизерна реклама.
- Участь у партнерських програмах.
- Співпраця з рекламодавцями напряму.
Звісно, процес створення та просування новинної мережі з ціллю отримати прибуток має ще багато тонкощів — у цій статті вміщена основна інформація, яка допоможе вам зорієнтуватися і зрозуміти, з чого почати.