Нещодавно підписаний президентом Володимиром Зеленським закон передбачає зміни в доплатах і відпустках для військових, що проходять строкову службу в Україні. Внаслідок цих змін, українські строковики отримають щомісячні доплати, що дозволить покращити їхню оплату праці, особливо оскільки вони не беруть участь у активних бойових діях. До цього часу, посадовий оклад військових залежав від тарифного розряду і становив 350-700 гривень. Однак нові законодавчі зміни передбачають підвищення цієї суми завдяки щомісячним доплатам для строковиків.
Про цей йдеться в законі №9342 "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану".
Починаючи з 1 серпня, набудуть чинності нові норми, які стосуються військовослужбовців строкової служби в Україні. Згідно з цими змінами, відтепер кожного місяця вони отримуватимуть додаткову винагороду у розмірі 6 000 гривень. Це дозволить їм мати достатньо коштів для задоволення більшої кількості базових потреб.
Але це ще не все. Також передбачено нові терміни відпустки для військових строкової служби. До цього часу вони могли відпочивати лише 10 днів у мирний час (без урахування часу на дорогу), а під час повномасштабного вторгнення Росії відпустки були анульовані зовсім. З 1 серпня їм дозволено брати відпустку на 30 календарних днів. При цьому, час на проїзд до місця відпочинку в одну сторону не повинен перевищувати двох днів, і цей час не враховуватиметься у загальний термін відпустки.
Мобілізація строковиків
Раніше військовослужбовців строкової служби не могли мобілізувати. Тобто вони не приймали участь в активних бойових діях, але й звільнитися зі служби та повернутися до цивільного життя також не могли. Новим законом цей нюанс, який викликав чимало незадоволення в суспільстві, скасували.
Як повідомив начальник управління кадрового менеджменту Адміністрації Державної прикордонної служби України бригадний генерал Олексій Харченко, з 1 серпня строковикам дозволять поповнити ряди ЗСУ. Для цього повинні виконатися такі умови:
- строк служби закінчився під час війни;
- його автоматично продовжили понад встановлені строки;
- під час воєнного стану строковик перебував на службі не менше шести місяців.
В разі виконання цих трьох умов строковиків за власним бажанням можуть перевести в категорію мобілізованих. Для них це означає шанс отримати більше грошове забезпечення, просування по службі та пільги, доступні військовослужбовцям Збройних сил України.
Які ще зміни відбудуться в рамках закону №9342
Підписання документу наприкінці червня стало знаковою подією в України, адже ним нарешті узгодили питання фінансового забезпечення військових. Законопроєкт неодноразово оновлювали та змінювали, навіть намагалися оскаржити у Верховній Раді, але народні депутати схвально проголосували на його норми. Тож з 1 серпня службовцям виплачуватимуть такі суми:
- від 30 000 до 100 000 грн – за виконання бойових завдань;
- 20 100 грн – у звʼязку з пораненням;
- 6 000 грн – за строкову військову службу;
- 2 350 грн – курсантам;
- від 15 000 до 30 000 грн – інструкторам у військових частинах.
Відпустки стали більшими. Військовим дозволили брати відпочинок максимум на 30 календарних днів у рік (до підписання термін становив 10 днів). Курсантам надали канікулярну відпустку 10 днів взимку і 20 днів улітку. До цього у воєнний час права на відпочинок вони не мали.
Читайте також: ЗСУ розпочали масивний контрнаступ на півдні України із вражаючими результатами” – Bloomberg