Завтра, 20 вересня, православна церква відзначає пам’ять святого великомученика Євстратія та його соратників. Євстратій був римським воїном, який жив на межі III та IV століть. За переказами, він спочатку не був християнином, проте під час військової служби познайомився з християнськими мучениками, що глибоко вплинуло на його світогляд. Пройшовши через духовні роздуми, Євстратій прийняв християнську віру. За свою непохитність і відмову поклонитися язичницьким богам, він зазнав переслідувань, був підданий тортурам і зрештою страчений. За різними джерелами, його смерть настала або від меча, або через скидання зі скелі. Після мученицької смерті Євстратія люди почали повідомляти про чудеса, що відбувалися на місцях його страти. Віряни йшли молитися святому, шукаючи захисту та зцілення.
Православ’я багате на історії святих, які віддавали своє життя за віру. Один з таких — святий Георгій, відомий своїм подвигом у боротьбі з драконом. Він також був мучеником і сьогодні вважається покровителем багатьох країн. Ще один відомий святий — свята Варвара, яку вшановують як покровительку артилеристів, а також як символ боротьби з язичництвом. Святий Дмитрій став відомим своїм опором неправді та насильству.
Церковне свято 20 вересня також пов’язане з пам’яттю святих мучеників Михаїла і Теодора. Обидва були римськими воїнами, які зазнали жорстоких тортур через відмову відректися від християнської віри. Михаїл, як і Євстратій, жив у III-IV століттях. Після зустрічі з християнськими мучениками він глибоко прийняв віру і став ревним прихильником Христа. За відмову поклонитися язичницьким богам його схопили, катували, але він не зрікся своєї віри навіть під час жорстоких випробувань.
Теодор був сучасником Михаїла, і також вирізнявся великою відвагою та рішучістю. Як і його товариш, він відмовився зректися християнства, за що зазнав катувань і страти. Ці святі стали прикладом мужності та відданості вірі перед лицем смерті.
Народні прикмети на 20 вересня
На 20 вересня існує кілька важливих прикмет, що пов’язані з природними явищами та передбаченнями на майбутнє:
- Північний вітер віщує різке похолодання.
- Південний вітер обіцяє багатий урожай озимих культур.
- Якщо листя з клена і берези ще не опало, зима буде холодною і суворою.
Що не можна робити 20 вересня
На цей день існувало кілька народних заборон. Однією з них було уникати дарування чи приймання подарунків, оскільки це вважалося поганою прикметою. Вірили, що стосунки з тією людиною, від якої ви отримали або подарували подарунок, можуть погіршитися. Також важливо уникати нарікань на долю та суму — вважалося, що все сказане в цей день може повернутися до вас у подвійному розмірі.
Що можна робити 20 вересня
Віряни також мали свої традиції на цей день. Прийнято було виносити на вулицю одяг та білизну, щоб вони провітрилися. Вважалося, що вітер виносить з дому нещастя та хвороби, а також очищає від проблем.
Читайте також: Церковний календар 2024: Свята, пости і поминальні дні