Важко уявити собі вихідні у весняно-літній сезон без вилазки на природу та шашлику. Щоб досягти соковитого смаку та апетитного аромату, необхідно знати кілька секретів його приготування. І сьогодні ми ними поділимося.
Якщо уявити приготування будь-якого шашлику у вигляді схеми, це буде виглядати приблизно так: вибрати свіже м’ясо – нарізати – замаринувати – посмажити.
Однак для наочності ми докладно розберемо, як правильно готувати шашлик із різних видів м’яса, риби та грибів. Тому що в кожному випадку існують свої секрети.
На самому початку підготуйте м’ясо, позбавтеся плівок, зайвого жиру і хрящів, якщо це філе. Потім наріжте м’ясо на шматочки. Робити це потрібно поперек волокон. Не нарізайте м’ясо надто маленькими шматочками, інакше шашлик може бути сухим. Стегна, гомілки та крила різати не потрібно, тому для них цей крок можна пропустити.
Потім курка має промаринуватися. Виберіть будь-який маринад, який вам подобається і залиште в ньому м’ясо на 1-2 години. Чим довше шашлик просочується, тим у результаті буде ніжніше і насиче м’ясо. Поки наш шашлик на стадії напівфабрикату, підготуйте мангал.
Рекомендуємо використовувати готове деревне вугілля. Підпаліть паливо за допомогою паперу і зачекайте кілька хвилин, поки вугілля не почне рівномірно горіти. Готове вугілля буде світло-сірого кольору і тлітиме по краях. Горіти полум’ям він не повинен.
Нанизуємо шашлик на шампури або викладаємо на ґрати – залежно від розмірів м’яса. Ніжки та крила краще готувати на ґратах, філе – на шампурах. Кладемо зверху наш шашлик і залишаємо на 10-12 хвилин до утворення скоринки. Після цього можна перевернути на інший бік та смажити ще 10 хвилин. Зазвичай достатньо 25 хвилин до готовності, час залежить від інтенсивності жару.
Як тільки м’ясо буде готове, можна зняти його з мангалу та подавати до столу. Готовність шашлику можна перевірити, надрізавши його гострим ножем. Якщо тут виділиться прозорий сік, можна з упевненістю сказати, що м’ясо готове. Як додаток можна подати також свіжі овочі, зелень, лаваш та улюблений соус.
Для приготування шашлику зі свинини потрібно шматок шиї або корейки. Наріжте м’ясо на шматочки розміром 5-7 сантиметрів. Замаринуйте та залиште на 3-4 години в холодильнику. Бажано вибрати таку тару, щоб згори можна було придавити чимось важким.
Підготуйте мангал та вугілля, розпаліть та доведіть до тліючого стану. Шматочки свинини нанизуємо на шампури і смажте шашлик на гарячому вугіллі, перевертаючи кожні 3-5 хвилин. Загалом свинина смажиться близько 25 хвилин.
Готове м’ясо зніміть з мангалу та насолоджуйтесь смаком!
Існує думка, що баранина має специфічний запах. Однак це не зовсім так: м’ясо молодих баранчиків практично не має аромату, а ось у дорослих особин він може з’явитися. Причини виникнення можуть бути різними: порушення технології вибою, неправильні обробка туші або раціон харчування тварини.
Щоб приготувати смачний та ароматний шашлик, потрібно як мінімум правильно замаринувати м’ясо. У деяких випадках перед приготуванням необхідно вимочити його у холодній воді протягом кількох годин.
Найкраще до баранини підійдуть такі приправи, як: розмарин, шафран, материнка, чебрець, чорний перець та гірчиця.
Щоб м’ясо вийшло смачним, маринувати його потрібно щонайменше 4 години у холодильнику.
Підготуйте мангал і насадіть м’ясо на шампури, обсмажте на вугіллі до золотистої скоринки протягом 20 хвилин, періодично перевертаючи. Головне – не перетримати шашлик, інакше він буде сухуватий.
Щоб приготувати смачний рибний шашлик, потрібно правильно підібрати саму рибу, оскільки далеко не всякий морський та річковий мешканець підходить для цього способу смаження. Нам підійде осетрина, риба із сімейства лососевих, тунець.
Під час приготування на відкритому вогні поверхня злегка обвуглюється, і риба набуває цікавого смаку, тому найчастіше додаткові аромати для шашлику з риби не потрібні.
Однак перш ніж помістити шампури на мангал, або на грати, можна ненадовго помістити рибу в делікатний маринад з невеликою кількістю кислоти, соєвого соусу та пряних трав. Не варто додавати до суміші багато рослинної олії, інакше шашлик буде спалахувати язиками полум’я. Доречно також відкласти частину маринаду, щоб змастити готову страву, надавши їй свіжого смаку.
Смажать рибні шашлики над вугіллям протягом всього лише 6-10 хвилин в залежності від розміру.
Гриби промити у холодній воді. Щоб швидко очистити їх від землі та інших соринок, можете скористатися лайфхаком. Візьміть глибоку ємність, налийте води, опустіть туди печериці, додайте 2 столові ложки борошна або солі і потріть капелюшки.
Потім приготуйте маринад і залиште на пару годинників у ньому гриби. Розпаліть вугілля на мангалі і приступайте до смаження. Печериці краще нанизувати на печерицю так вони точно не впадуть у процесі приготування.
Готувати потрібно недовго, 5-10 хвилин, періодично перевертаючи з одного боку в інший. Можна також поливати шашлик з печериць маринадом, що залишився. Готові гриби одразу подавати до столу.
Також раніше ми писали: Як зміниться ваш організмом, якщо ви кинете вживати алкоголь