Олімпійські ігри 2024 року залучили мільйони глядачів зі всього світу, і натхнення, яке ми отримуємо від спортсменів, часто спонукає нас досягати нових вершин у власному житті. Підготовка до таких змагань вимагає неймовірної витривалості, самодисципліни та мотивації. Так само мотивація може бути корисною не лише для спортсменів, але й для кожного з нас у повсякденному житті.
Олена Лисенко, комунікаційниця видавництва Vivat, книжкова оглядачка та літературна критикиня, зібрала ТОП-5 мотиваційних книг, які можуть надихнути навіть олімпійських чемпіонів. Ці книги містять поради від фахівців, історії успіху та методики, що допомагають долати будь-які труднощі. Вони стануть незамінними помічниками для тих, хто прагне досягти своїх цілей та перевершити власні очікування.
Бессел ван дер Колк “Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому”
Психічні травми та стрес мають тривалі наслідки, які значно впливають на життя і фізичне здоров’я. Доктор Бессел ван дер Колк у своїй книзі “Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому” надає вичерпну інформацію про травматичні розлади та шляхи їх подолання. Відкриття в галузі нейронауки, методи лікування без медикаментів, а також досвід соціальних проєктів, здатних допомогти пацієнтам із психотравмами, роблять цю книгу незамінним посібником для всіх, хто хоче повернутися до здорового життя.
Книга “Тіло веде лік” перебувала 120 тижнів поспіль у топі нонфікшн бестселерів The New York Times, що підтверджує її актуальність і важливість для читачів. Автор детально розглядає різноманітні аспекти травми, включаючи причини, наслідки та можливості лікування. Ван дер Колк наводить приклади з власної практики та досліджень, пропонуючи читачам глибоке розуміння природи психотравм і методи їх подолання.
Роберт Сапольскі “Біологія поведінки. Причини доброго і поганого в нас”
Людська поведінка – складна й багатогранна тема, яку розкриває книга Роберта Сапольскі “Біологія поведінки. Причини доброго і поганого в нас”. У своїй праці автор досліджує, чому люди рятують і вбивають, пробачають і мстяться, люблять і ненавидять. Сапольскі наводить аргументи з різних галузей науки, показуючи, що для повного розуміння нашої поведінки потрібен комплексний підхід. Емоції, гормони, дитинство, середовище – все це впливає на наші вчинки.
У книзі автор пояснює, чому водій, якого підрізали на дорозі, може проявити агресію, а підлітки через гормональні зміни часто втікають з дому або приєднуються до сумнівних компаній. Сапольскі розглядає, чому нас нудить не лише від зіпсованої їжі, а й від певних подій, і як вияв люті однієї людини може перерости у масовий протест, як це сталося під час Арабської весни. Автор детально розбирає ці та інші аспекти людської поведінки, пропонуючи читачам глибоке розуміння природи наших вчинків.
Джеймс Клір “Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих”
Бестселер The New York Times “Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих” від Джеймса Кліра пропонує читачам незначні зміни, що ведуть до значних результатів. Книга насичена стратегіями самовдосконалення, заснованими на фактах, які допоможуть вам набути звичок, що працюватимуть на вас, а не проти вас. Автор ділиться методикою створення корисних звичок, що базується на чотириступеневій моделі: подразник, прагнення, відгук, винагорода.
Основу книги складають чотири закони зміни поведінки, які допомагають зрозуміти і використовувати механізми створення та змінювання власних звичок. Матеріал підтверджується результатами наукових досліджень, але книга написана як практичний посібник, що надає мудрі поради та пояснення. Клір підкреслює, що єдиного правильного способу набуття корисних звичок не існує, але пропонує підхід, що спрацює незалежно від того, з чого ви починаєте і що саме намагаєтеся змінити.
В’ячеслав Халанський “Запал без вигоряння. Як завершити цикл стресу, працювати до сподоби й жити щасливо”
Емоційне вигорання – це проблема, яка торкається багатьох людей, незалежно від їхньої професійної діяльності. У своїй книзі В’ячеслав Халанський розкриває глибину цього явища через призму сучасного екзистенційного аналізу та логотерапії. Автор запрошує читачів до діалогу про важливість проживання персональних цінностей і сенсів, автентичної екзистенційної настанови та внутрішньої згоди щодо власного життя і роботи.
Книга Халанського стане незамінним помічником для тих, хто вже відчув на собі симптоми вигоряння або хоче запобігти цьому стану. Від дослідження рівня виснаження та стресового навантаження до стратегій турботи про себе – ця книга пропонує практичні поради та вправи для самодопомоги. Особливо корисною вона буде для представників професій, пов’язаних із постійним спілкуванням з людьми, таких як керівники, топменеджери, лікарі та інші.
Роберт Маурер “Метод кайдзен. Один маленький крок може змінити ваше життя”
Зміни у житті часто здаються важкими або навіть нездійсненними через підсвідомий страх, який налаштовує наш мозок на активний опір нововведенням. Роберт Маурер пропонує простий і ефективний підхід до досягнення конкретних цілей. Метод кайдзен полягає у тому, що великі цілі досягаються маленькими, але систематичними кроками, які не спричиняють болю та допомагають мозку адаптуватися до змін.
Цей підхід може бути корисним у багатьох сферах життя. Наприклад, за допомогою кайдзен можна позбутися шкідливих звичок, таких як куріння або переїдання, та культивувати нові, корисні звички. У бізнесі цей метод допомагає обирати ефективні способи мотивації співробітників, що надихають їх на досягнення кращих результатів. У Японії принципів кайдзен дотримуються великі корпорації, які успішно впроваджують систематичні покращення в своїй діяльності.
Застосовуючи метод кайдзен, ви зможете підготувати себе до змін, правильно до них ставитися та зробити своє життя більш захопливим. Маленькі, але регулярні кроки допоможуть обійти всі перешкоди та реалізувати свої амбіції. Ця книга стане вашим надійним помічником на шляху до особистого та професійного зростання.