Чоловікам-студентам, які з січня по квітень 2024 року виїжджали за кордон на навчання, вдалося без виключення повернутися в Україну.
З початку повномасштабної війни російських військ проти України юнаки не мали можливості брати участь у міжнародних освітніх програмах за кордоном. Проте із 2024 року ситуація змінилася: студенти-чоловіки тепер можуть виїжджати на навчання до іноземних університетів. Про це в інтерв’ю розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
Нові можливості для викладачів
Крім студентів, за кордон на професійні програми підвищення кваліфікації та конференції можуть виїжджати й викладачі українських вишів. Для цього необхідно отримати відповідний лист від МОН, адресований Державній прикордонній службі, із проханням дозволити перетин кордону.
“У період із 1 січня по 30 вересня 2024 року Міністерство освіти і науки підготувало 1297 таких листів. За цей час лише один науково-педагогічний працівник не повернувся вчасно з-за кордону”, — зазначив Михайло Винницький.
Успішна статистика мобільності студентів
Як повідомив заступник міністра, з початку 2024 року (з 1 січня до 1 квітня) 561 студент із українських університетів взяв участь у програмах академічної мобільності за кордоном. Всі без виключення чоловіки-студенти вчасно повернулися до України. Цей результат Винницький назвав “дуже хорошою статистикою”.
Модернізація українських університетів
Михайло Винницький також поділився планами Міністерства освіти і науки щодо модернізації системи вищої освіти в Україні до 2030 року. Зокрема, планується оптимізувати кількість університетів.
Одним із ключових критеріїв для реорганізації буде кількість студентів, які навчаються за державним замовленням. “Якщо менш ніж третина вступників у закладі здобувають освіту на бюджетній основі, це сигнал про необхідність змін”, — зазначив заступник міністра.
Дозвіл на виїзд студентів і викладачів за кордон свідчить про кроки до відкритості й інтеграції України у світову освітню систему, а подальша модернізація університетів сприятиме підвищенню якості освіти.
Читайте також: У Верховній Раді пропонують знизити граничний вік служби в армії до 55 років