Це не раптове рішення, спричинене сварками чи інтрижкою.
Деякі люди разом багато років. Ви навіть не могли уявити, що вони розлучаться. Але іноді люди, які здавалися нерозлучними, все ж розлучаються. Навіть після шлюбу, який триває десятиліттями. То чому ж деякі люди все ще розлучаються після стількох років разом?
Зазвичай, коли люди раптово оголошують, що вони розлучаються, ми очікуємо, що якась подія стала причиною розриву. Як сварка чи інтрижка чи інші види зради. Але, за словами Пем Кастерс, терапевта з стосунків, опитаного в інтерв’ю Huffington Post, в гру вступають більш глибші почуття. Вони сказали: «це зазвичай повільне усвідомлення того, що ви більше не на тій самій сторінці». Ми перерахували типові причини, за якими люди, які прожили в шлюбі багато років, подають на розлучення.
1.Реалізація
Коли людям за сорок чи п’ятдесят років, вони не лише мають дітей, про яких треба піклуватися, але й піклуються про своїх літніх батьків. Тиск, пов’язаний із «поколінням сендвічів», справді може вплинути на стосунки. І люди починають оцінювати свій вибір кар’єри; іноді відчувають, що вони втратили щось. Все це може призвести до деяких змін у способі життя. У тому числі зміни відносин. Кастерс розповідає Huffington Post: «Іноді люди відчувають: «У мене є вікно можливостей, які я не можу змарнувати, тому що я старію. Часто вони відчувають, що мають реалізувати себе, і запитують, що це означає. Це задоволення у стосунках чи це суперечить стосункам?»
Цей пошук задоволення може призвести до змін у стосунках і, зрештою, до розлучення.
2. Переїзд дітей
Незважаючи на те, що більшість пар починають без дітей, багато що змінюється, коли їхні діти зрештою переїжджають. Динаміка сім’ї та стосунків змінюється. За словами Кастерс, батьки здебільшого зосереджені на своїх дітях. Це означає, що їх увага, як правило, спрямована на дітей та їх життя. Кастерс розповідає Huffington Post: «Тоді, коли діти залишають дім, відбувається зміна ідентичності та мети, і це викликає запитання: яка мета нашого шлюбу? Чому ми разом? Що у нас є, що тримає нас разом як пару, крім наших дітей?» Інша тема, яка виникає, — це надії обох людей на майбутнє. Коли немає дітей, про яких треба піклуватися, у людей є час подумати про своє майбутнє та про те, як вони хочуть, щоб воно виглядало. «…багато пар дивилися одне на одного і казали: «Ми все ще дотримуємося тих самих цінностей?» Ми однакові люди?»
Особливо для жінок ця зміна в динаміці може змусити їх задуматися про те, як вони хочуть формувати своє життя без єдиної ідентичності матері.
3. Менопауза
Коли жінки середнього віку переживають менопаузу, багато що може змінитися. Гормональні зміни можуть спричинити збої в статевому житті пари, а також жінкам доводиться стикатися з багатьма психологічними проблемами. Коли обидві сторони не повідомляють чітко про зміни, які відбуваються, це може призвести до нерозуміння. «Якщо ви робите це проблемою, якою можуть керувати обидві сторони, це стає чимось здійсненним для стосунків», — каже Кастерс Huffington Post. «Коли це її проблема, а не його проблема, це поляризує».
Ключ до боротьби з усім цим – спілкування. За словами Кастерса, ці часи змін не обов’язково повинні бути поганими. Якщо пари сприймуть усе, що приходить із середнім віком, від пошуку задоволення до менопаузи та «синдрому порожнього гнізда», цей час у їхньому житті може виявитися захоплюючим. «Якщо його правильно використати, це може стати моментом, коли стосунки піднімуться на щабель і переростуть у щось справді прекрасне».
Раніше newsoboz писав, які знаки Зодіаку занадто багато говорять?