На даний момент, події в околицях Авдіївки говорить про значні втрати, які зазнали окупанти. Збройні сили України продовжують активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. Звіт Інституту вивчення війни (ISW) розкриває цю ситуацію та надає важливі військові деталі.
За даними аналітиків, офіційно підтвердженими речником Сухопутних військ ЗСУ, підполковником Володимиром Фітьо, українські війська здійснюють наступальні операції біля населених пунктів Кліщіївка та Андріївка на Донеччині. Додатково, вони просунулися на захід від Роботиного на Мелітопольському напрямку. Важливо відзначити, що ці переміщення зумовлені стратегічними міркуваннями та прагненням відновити територіальний суверенітет України.
Паралельно з цим, російська сторона намагається зберегти позиції, стверджуючи, що відбила українські атаки поблизу Малоільїнівки, Андріївки, Курдюмівки та Північного. Проте, у Генеральному штабі Збройних Сил України (ЗСУ) підтверджують, що українські війська відбили російські атаки в районі Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Російські представники “воєнкори” намагаються змішати факти, стверджуючи про російські перемоги поблизу Берхівки та просування на північний захід від Красногорівки.
За даними ISW
Звіт аналітиків ISW та інших джерел, наступальні дії українських Збройних Сил свідчать про активну оборону та бажання відбити контроль над територіями. Які раніше були втрачені. Усередині складних воєнних подій, інформаційна боротьба та протистояння продовжують визначати співіснування різних версій подій. Але звітність ISW є важливим джерелом для об’єктивного аналізу ситуації на передовій.
Генштаб Збройних Сил України (ЗСУ) оголосив про неуспішні атаки російських військ в різних напрямках, включаючи Степове, Авдіївку, Тоненьке, Північне і Невельське. Речник українського військового угрупування “Таврія”, полковник Олександр Штупун, повідомив, що кількість атак з боку російських сил поблизу Авдіївки значно зменшилася.
У російському “воєнкора” 25 жовтня була опублікована інформація, що російські війська, як вони стверджували, досягли “серйозних тактичних успіхів” у районі Авдіївки та поблизу Степового. Однак голова міської військової адміністрації Авдіївки, Віталій Барабаш, відкинув ці твердження. Стверджуючи, що російські війська не контролюють Авдіївський породний відвал, і ця область залишається спірною “сірою зоною”.
23 жовтня український офіцер запасу опублікував супутникові знімки та підтвердив, що російські війська втратили понад 109 одиниць військової техніки в районі Авдіївки протягом періоду з 10 по 20 жовтня. За його словами, втрати ворожих сил в цьому районі перевищили втрати. Які вони понесли під час невдалої спроби переправитися через Сіверський Донець у травні 2022 року. Ймовірно, перевищать втрати, зазначені в районі Вугледара від листопада 2022 року до квітня 2023 року.
За повідомленням Генштабу України, на даний момент російські війська провели невдалі атаки в районі Мар’їнки, Побєди, Новомихайлівки і також неподалік від населеного пункту Водяне. Ці невдачі російських військ можуть свідчити про стрімке загострення конфлікту на сході України. Важливо відзначити, що такі атаки можуть мати серйозні наслідки для мирних мешканців цих районів, і зараз ситуація вимагає негайного міжнародного уваги та дій для забезпечення миру і стабільності в регіоні.
Читайте також: Нові поставки ATACMS перевищили всі очікування: Данілов