Автори статті наголошують, що “відмова від України була б справжнім вибором”, однак вони також вказують на існуючу альтернативу. Зміцнення фінансової та військової підтримки для країни.
У випадку перемоги Росії в війні, передбачається розпочаття фільтраційних чисток серед населення. Водночас вказується, що незалежна держава може вижити на заході України, але може стати об’єктом атак РФ на країни Балтії. Успіх президента РФ Володимира Путіна може надихнути інших, зацікавлених у вторгненні, акторів до агресії проти сусідніх країн.
За матеріалами Financial Times, “Захід грає із думкою про віддання України Володимиру Путіну”, зокрема через зменшення західної допомоги країні. За оцінками кільського інституту світової економіки, зменшення фінансової підтримки України склало практично 90%. Порівняно з попереднім роком, і це відбулося ще до того, як США та ЄС не змогли затвердити додаткові кошти у грудні.
Автори статті вказують на те, що під впливом ультраправих пропутінських груп населення Заходу втомилося від війни в Україні. Після 18-місячної перерви Захід відновлює своє примирення з агресією Путіна, і існує наростаюча ймовірність сценарію “Якщо переможе Росія”. Матеріал розглядає можливий сценарій подій в разі перемоги Росії в війні проти України.
Автори підкреслюють, що в разі перемоги Росії населення України стане об’єктом “страшного переможного” правосуддя, що вже мало місце у попередній історії. Нові репресії можуть виникнути у відповідь на атаки українських партизанів.
Водночас, мільйони українців можуть втекти на захід, але цього разу втриматися там назавжди. За думкою ексдипломата Пітера Рікеттса, вільна держава може вижити на заході України і навіть приєднатися до ЄС. Однак, незважаючи на будь-які угоди, Росія може продовжити напади на цей регіон.
Успіх Путіна може вплинути на збільшення агресії з боку інших країн
Подолання Путіна може викликати зацікавлення інших країн, які розглядають можливість вторгнення в сусідні держави, такі як Китай, Венесуела та Азербайджан.
“Кожного разу, коли росіяни вважають, що вони досягли “перемоги” під керівництвом Путіна – у випадках, таких як війна з Грузією у 2008 році, події на Україні у 2014 році та конфлікт у Сирії у 2015 році, – це може послужити стимулом для інших країн. Вони набувають надто великої впевненості у своїх можливостях і через декілька років реалізовують більш амбіційні та ризиковані операції”, – заявила Дара Массікот із Фонду Карнеґі за міжнародний мир.
Автори статті також розглядають можливість створення української армії в еміграції, яка здійснюватиме виходи з європейських країн. Це, в свою чергу, може подальше підштовхнути до російських атак на ці регіони.
“Путін вже побудував воєнну економіку, його армія за два роки оновила свої стратегії на кілька десятиліть вперед. Російське населення продемонструвало готовність пережити навіть велику війну. Тож чому не продовжувати агресивне вторгнення в сусідні держави? Вірний прихильник Путіна Віктор Орбан, наприклад, повинен розуміти, що Угорщина межує з Україною”, – зазначено в матеріалі.
Можливий напад Росії на країни Балтії
За думкою авторів, призначене на підставі дій НАТО зіткнеться зі своєрідним випробуванням. Північноатлантичний Альянс та Європейський союз залишаються, ймовірно, найсильнішими багатонаціональними альянсами в сучасному націоналістичному світі. Путін прагне довести, що вони не здатні витримати тиск.
“Якщо він вирішить атакувати країни Балтії, ймовірно, НАТО вислатиме війська. Але наскільки тривалим буде цей втручання? Лише після того, як кілька сотень західних солдатів повернуться мертвими, ультраправі політичні сили можуть вимагати “миру”, тобто нереалізованих мирних угод з Путіним. Західні країни можуть відступити, вказуючи на те, що вони виконали свої зобов’язання за статтею 5 Договору про НАТО щодо підтримки союзника. Ніхто не бажає ескалації ядерної війни”, – констатується в публікації.
Стверджується, що стаття 5 не є непорушною, адже інші міжнародні угоди, починаючи від Конвенції ООН проти тортур і закінчуючи правилами ЄС щодо дефіциту бюджету, регулярно порушуються без наслідків. Останніми прикладами є дії російської армії в Україні, конфлікт між ХАМАС і армією Ізраїлю в Газі, які недавно відбулися перед камерами та порушили міжнародне право.
Спостерігається, що американці та західноєвропейці відчувають себе неуразними перед порушеннями правил, вважаючи, що Путін не взягне на них. З цього приводу деякі чиновники східноєвропейських країн висловлюють думку, що краще напасти на Росію перед тим, як вона нападе на них.
У більш ймовірному сценарії багато європейських країн витрачають великі суми на оборону, відновлюють військовий обов’язок та інвестують у ядерну зброю, одночасно дозволяючи Путіну залякувати їх.
Як Захід ще може допомогти Україні
У статті робиться висновок, що відмова від України є поганим вибором, і є альтернативи. Росія, зі своєю низькотехнологічною економікою розміром з Канаду, може бути стримана за допомогою європейської підтримки, навіть у випадку відходу Трампа. Однак для цього потрібно швидко розвивати власну збройну промисловість. Заміна американської допомоги Україні важлива, і для її забезпечення європейські країни мають знайти великі суми, але це є необхідним заходом для стабілізації ситуації.
На думку військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, повна відсутність західної допомоги для України негативно позначиться на ситуації на фронті, і протягом року держава втратить значну частину території на сході та півдні, відкриваючи дорогу для РФ здійснити кампанію з примусу до переговорів за своїми умовами.
Також вам може бутии цікаво: США розглядають можливість надання допомоги Україні в січні: у випадку невдачі готовий “план Б”, — заявив конгресмен з США