У ніч на 25 травня 2023 року ворог атакував Україну ударними дронами іранського виробництва БПЛА «Shahed-136».
Командування Повітряних Сил ЗСУ повідомило, що загалом зафіксовано пуски 36 баражуючих боєприпасів з північного та південного напрямків.
Імовірно ворог мав на меті атакувати критичну інфраструктуру та військові об’єкти в західних регіонах держави, – повідомили у ЗСУ.
Бійці повітряних сил опублікували відео, на якому видно, як вночі знищуються БПЛА «Shahed-136/131», зокрема, за допомогою ЗРК Gepard
Що таке ЗРК Gepard?
Gepard – німецька зенітна самохідна установка (ЗСУ). Призначена для безпосереднього прикриття сухопутних військ, знищення повітряних цілей на похилих відстанях від 100 м до 4 км і на висотах до 3 км, що летять зі швидкістю до 350—400 м/с, а також наземних (надводних) цілей на дальності до 4500 метрів з місця, з короткою зупинкою і в русі.
Основним озброєнням зенітної артилерійської установки «Gepard» є пара 35-мм гармат Oerlikon KDA L/90. Гармати встановлені ззовні на башті установки. Уразливі частини (наприклад, затвор) прикриті сталевими листами.
Довжина ствола — 3150 мм, з приладом вимірювання дульної швидкості — 3710 мм, а повна довжина зібраної гармати — 4740 мм.
Темп вогню кожної гармати — 550 пострілів на хвилину, разом — 1100 пострілів на хвилину.
Перемикання між подачею снарядів для ураження повітряних та наземних цілей відбувається з середини башти.
Система здатна вести вогонь навіть при виведенні з ладу однієї з гармат.
Повне перезаряджання системи з підготовлених стрічок займає близько 20 хвилин.
Таким чином боєкомплект системи складається з 640 снарядів для ураження повітряних цілей та 40 снарядів для стрільби по наземних цілях. Сукупна вага боєкомплекту дорівнює близько 1,1 т.
Німецькі зенітні самохідні установки Gepard стали ефективною зброєю проти іранських БПЛА.
Раніше NewsOboz повідомляв, як працюють ЗРК Gepard у лавах ЗСУ. ВІДЕО