Якщо рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) не відображає вашого реального стану здоров’я, важливо знати, що його можна оскаржити. Існує два шляхи: досудовий порядок та судове оскарження. Оптимально почати з досудового порядку, а якщо це не принесе бажаного результату, тоді звернутися до суду.
Оскарження рішення ВЛК в досудовому порядку
- Написання скарги:
Першим кроком є складання скарги (додаток 26), у якій ви зазначаєте незгоду з висновками ВЛК та просите переглянути рішення у вищій ВЛК за підпорядкованістю, відповідно до адміністративно-територіальних зон відповідальності (згідно з Наказом МОУ №608 від 16.11.2016).
- Додаткова документація:
До скарги необхідно додати всі відповідні медичні документи та копію попереднього рішення ВЛК. Ці документи мають підтвердити ваше звернення та медичний стан. - Подання документів:
Заяву, медичні документи та копію рішення ВЛК можна подати особисто до вищої (регіональної) ВЛК або надіслати цінним листом через Укрпошту. При відправці поштою обов’язково слід зробити опис вкладення та попросити повідомлення про вручення. - Результати розгляду:
Після розгляду вашої скарги вас можуть направити на повторний або контрольний медичний огляд. За результатами цього огляду ВЛК може видати новий висновок, який і буде враховано для подальших дій.
Оскарження рішення ВЛК в суді
Якщо ви не погоджуєтесь із рішенням регіональної ВЛК, його можна оскаржити в Центральній військово-лікарській комісії (ЦВЛК). У разі незгоди з рішенням ЦВЛК, наступним етапом є звернення до суду.
Судове оскарження здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України. Важливо розуміти, що суд не може оскаржити рішення ВЛК виключно за медичними показниками, оскільки це не входить до його компетенції. Натомість суд перевіряє законність прийняття рішення ВЛК, зокрема дотримання процедур, передбачених законодавством.
Знання цих процедур допоможе вам ефективно захистити свої права та отримати рішення, що відповідає вашому реальному стану здоров’я.
Читайте також: Мобілізація в Україні: коли можна оскаржити рішення військово-лікарської комісії