Новий закон про мобілізацію, що набув чинності цієї весни, зобов’язав усіх військовозобов’язаних чоловіків оновити свої дані до 16 липня. Але чи можливе отримання відстрочки, якщо цієї вимоги не виконано вчасно?
Адвокатка Марина Бекало пояснила, як діяти в такій ситуації та що необхідно для успішного розгляду заяви на відстрочку від мобілізації.
Оновлення даних: доступні способи
Для внесення змін до військово-облікових даних адвокатка рекомендує скористатися мобільним додатком “Резерв+” або звернутися до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Саме ці органи відповідають за розгляд заяв на відстрочку.
При цьому, за словами Марини Бекало, військово-медична комісія (ВЛК) не має юридичних підстав розглядати такі заяви. Проте на практиці в ТЦК часто вимагають спершу пройти ВЛК, що затягує процес.
Алгоритм для отримання відстрочки
Адвокатка радить дотримуватися чіткого алгоритму:
- Оновити персональні дані. Це перший і обов’язковий крок.
- Пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Попри те, що це не завжди є необхідною умовою для подачі заяви, проходження ВЛК може пришвидшити процес.
- Подати заяву на відстрочку з усіма необхідними документами. Це слід зробити у ТЦК та СП.
Швидке внесення змін до бази даних і проходження ВЛК допомагає включити інформацію до системи “Оберіг”, що значно прискорює розгляд заяви.
Що важливо знати
Марина Бекало наголошує, що правильна реєстрація заяви на відстрочку є ключовою для позитивного рішення. “Послідовність дій – оновлення даних, проходження ВЛК чи розгляд заяви – не є критичною, якщо всі вимоги виконані належним чином,” – підсумувала адвокатка.
Дотримуючись цього алгоритму, військовозобов’язані можуть збільшити свої шанси на отримання відстрочки навіть після пропущення встановленого терміну.
Читайте також: Чи можуть чоловіки з відстрочкою від мобілізації виїхати за кордон: усе, що потрібно знати