Військовозобовʼязаний може отримати від ТЦК не лише повістку, зʼявиться ще й вимога тцк. Цей документ не слід плутати із повісткою
У судово-юридичній газеті пишуть, що вимога ТЦК передує зверненню ТЦК до суду із позовом стосовно обмеження ухилянта у праві керування авто.
Коли вручається вимога ТЦК:
📍Коли громадянин не з’явився до ТЦК, не пройшов ВЛК або не уточнив свої дані протягом 60 днів;
📍ТЦК звертається до поліції з вимогою доставити такого громадянина до ТЦК;
📍У разі неможливості доставки, керівник ТЦК протягом 5 днів направляє громадянину в паперовій формі поштою “вимогу”.
Також повідомляється, що Закон про мобілізацію визначає цю процедуру у загальних рисах. Так, період проведення мобілізації громадяни чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’явити його за вимогою уповноваженого представника ТЦК або співробітника поліції, представника Державної прикордонної служби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Для чого потрібна вимога ТЦК:
Керівник ТЦК, який встановив невиконання громадянином обов’язків, передбачених ч. 1 ст. 22 у новій редакції (неявка на виклик ТЦК, непроходження медичного огляду), ч. 3 статті 22 (неуточнення у ТЦК своїх військово-облікових даних протягом 60 днів), та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення законодавства про мобілізацію), звертається до поліції щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК.
Далі, у разі отримання письмової відповіді від представників поліції про неможливість здійснити адміністративне затримання громадянина та доставлення його до ТЦК, керівник ТЦК протягом 5 днів надсилає цьому громадянину в паперовій формі засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення вимогу про виконання обов’язку (документ має назву «вимога», яку не слід плутати з повісткою).
Читайте також: Мобілізаційне розпорядження: його зміст, термін дії та відповідальність за неявку в ТЦК