У Республіці Молдова відбулися вибори президента та конституційний референдум щодо вступу країни до Європейського Союзу.
На виборах президента лідирує Мая Санду. Більшість громадян, які брали участь у референдумі, висловилися проти приєднання Молдови до ЄС. Таку інформацію повідомили у Центральній виборчій комісії Молдови у неділю, 20 жовтня.
Станом на обробку 80% бюлетенів, за Майю Санду віддали свої голоси 36% виборців. Кандидата від Партії соціалістів, Олександра Стоянога, підтримали 29%. Третє місце посів Ренато Усатий, за якого проголосували близько 14% виборців.
Вступ до ЄС
Також комісія вже обробила більше половини бюлетенів. Що стосувалися референдуму щодо вступу до Європейського Союзу. 43% громадян підтримали вступ до ЄС, тоді як 56% проголосували проти.
Запитання, яке було винесене на референдум, звучало так: “Чи підтримуєте ви внесення змін до Конституції, що передбачають приєднання Молдови до Європейського Союзу?”.
Центральна виборча комісія повідомила, що загальна явка на виборах становила 51,4%, що складає 1,54 мільйона виборців. Найбільш активними були жителі Дондюшан на півночі країни (50,9%), Тараклії на півдні (49,4%), Гагаузії (49,4%), а також Окниці, що розташована поблизу кордону з Україною на північному сході (48,1%).
Серед тих, хто голосував за кордоном, найбільш активними були виборці в Італії, Росії та Франції. Деякі закордонні виборчі дільниці продовжили час голосування: на дві години в Бухаресті та на годину в Москві й Брашові.
Екзит-поли під час першого туру президентських виборів у Молдові не проводилися. Водночас жовтневе соціологічне опитування, проведене WatchDog.MD, показало, що 35,8% виборців віддають перевагу Маї Санду.
Стосовно референдуму, опитування продемонструвало, що 55,1% респондентів готові підтримати внесення євроінтеграційних змін до Конституції, а 34,5% були проти, тоді як 7,9% ще не визначилися.
Також раніше повідомлялося, що чинна президентка Молдови, Мая Санду, проголосувала на виборах і закликала громадян прийти на виборчі дільниці, щоб “визначити своє майбутнє”.
Крім того, влада Молдови заявила про виявлення підтримуваної Росією операції, в якій брали участь близько 130 000 громадян. Метою цієї операції було вплинути на результат виборів і референдуму щодо європейських прагнень країни.
Читайте також: Припинення бронювання в Україні: які ризики це несе