NewsOboz повідомляє, що в Україні розпочали масове та серійне виробництво безпілотного комплексу БПЛА Sirko, який розроблений харківськими інженерами.
Про це розповів голова наглядової ради ТОВ «Науково-виробнича компанія Skyassist» Ігор Криничко на презентації БПЛА українського виробництва “Люті Пташки Демо День”.
“Нарешті можемо сказати, що серійне виробництво ми вже запустили. І зараз воно триває”, – сказав Криничко.
Основні особливості БпАК “Sirko”
- Довжина крила всього 90 см і на робочій висоті в 200-800м Sirko зовсім не видно. Тобто він зовсім невидимий для звичайного ока
- На робочій висоті в 200-800 метрів дрон зовсім не чутно завдяки використанню електродвигуна
- БПЛА Sirko на 90% зроблено з полімерних радіо прозорих матеріалів. Разом з малим розміром дуже ускладнюється можливість його виявлення методом радіолокації
- Дрон передає на наземну станцію потоковий закодований цифровий сигнал телеметрії та аналоговий закодований сигнал з камери. Відео передається на будь-який девайс або одночасно на два девайси (ноутбук, планшет, смартфон). Відеосигнал передається разом з поточними координатами.
- Sirko може проводити розвідку без будь-яких випромінювань. Оператор задає маршрут польоту, після чого здійснюється розвідка с записом інформації (відеопотоку з поточними координатами) на бортовий пристрій.
- Наземна антена може бути віддалена від оператора на відстань до 25 метрів. Це зроблено задля безпеку оператору. Під замовлення також доступні комплектації з кабелем до 250м
- Після виявлення цілі, оператор має можливість ініціювати режим спостерігання над нею. Для цього Sirko підіймається на висоту 300 м (рекомендована але не виключна висота) та закладає над ціллю лівий віраж з діаметром 70-100 метрів з кутом нахилу 40 грд. Завдяки тому, що камера на БПЛА має нахил у лівий бік 20 грд, це дозволяє наглядати за ціллю не втрачаючи її з полю зору.
Читайте також: Як виглядає дрон вночі (БПЛА)