Українські далекобійні безпілотники, які знаходяться в розпорядженні Головного управління розвідки Міністерства оборони України, здатні завдавати ударів на відстані до двох тисяч кілометрів. Загалом ГУР експлуатує близько 20 різновидів таких дронів, призначених для знищення цілей на значних дистанціях.
Про це повідомив командир групи операторів далекобійних безпілотників ГУР у коментарі проєкту «Донбас.Реалії». Через міркування безпеки його ім’я не розголошується.
Розвиток технологій у ГУР
Як йдеться у публікації, журналісти стали свідками нічного запуску безпілотника моделі «Лютий». Після кількох годин польоту дронів у мережі з’явилися відео пожежі на території Саратовського нафтопереробного заводу в Росії, що розташований більш ніж за 600 км від українського кордону.
За словами військових, робота операторів безпілотників зазнала значних змін, відколи вони розпочали виконувати подібні місії.
«Ми — перша група, яка тестувала майже всі далекобійні дрони. Спочатку ми працювали з малими моделями, а зараз досягаємо цілей на відстані 2000 км. Це неймовірний прогрес. Адаптація до нових технологій проходить легко, адже більшість дронів мають просту конструкцію. Наш особовий склад регулярно проходить навчання, яке активно організовують виробники дронів», — зазначив командир групи.
Нічна атака на Калузьку область
В ніч на 25 листопада українські безпілотники завдали удару по нафтобазі в Калузькій області Росії. Інформацію про атаку підтвердив губернатор області Владислав Шапша, а згодом — Генеральний штаб ЗСУ.
Ця подія стала черговим свідченням ефективності українських дронів у завданні точкових ударів по об’єктах противника далеко за межами фронту.
Майбутнє виробництва дронів в Україні
Президент України Володимир Зеленський раніше повідомив, що у 2024 році в Україні планується виготовлення щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. Виробництво буде базуватися на національних технологічних платформах.
Роль дронів у війні
Під час повномасштабної війни роль безпілотників суттєво зросла. Вони стали важливим елементом для Збройних сил України, частково компенсуючи перевагу російських військ в артилерії. Окрім цього, дрони забезпечують можливість завдавати ударів на сотні кілометрів у глибокий тил противника, завдаючи шкоди військовій інфраструктурі Росії.
Українські далекобійні дрони вже продемонстрували свою ефективність, а їх розвиток обіцяє стати ще більш вагомим чинником у захисті країни.
Читайте також: Чому Байден дозволив Україні застосовувати далекобійну зброю проти РФ: ключові причини та наслідки