За словами ЗМІ, дрони-камікадзе будуть у центрі уваги та користуватимуться ще більшим попитом у 2023 році. Але можливості ЗСУ поки що обмежені, якщо порівнювати з іранськими дронами Shahed-136, які використовують росіяни.
Уряд України співпрацює більш ніж 80 різними виробниками БПЛА. Деякі ці БПЛА раніше виробляли для громадянських потреб. Наприклад, для збирання врожаю та у загальних сільськогосподарських потребах. Про це розповів глава Міноборони Олексій Резніков, пише Reuters.
Рєзніков повідомив, що Збройним силам потрібні сотні тисяч безпілотників, багато з яких Міноборони сподіваються отримати від вітчизняних та закордонних компаній.
“Безпілотні літальні апарати потенційно можуть змінити правила гри на полі бою, так само як точні західні РСЗВ у 2022 році”, — сказав Резніков.
Він також зазначив, що РФ також працює над модернізацією своїх БПЛА. Однак Україна збільшила свої потужності з виробництва дронів “у кілька разів” після вторгнення росії 24 лютого 2022 року.
Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов сказав, що дрони-камікадзе будуть у центрі уваги у 2023 році.
Також журналісти поспілкувалися з професором Університету Південної Данії Джеймсом Роджерсом, який заявив, що можливості БПЛА України ще відстають від російських та її безпілотників-камікадзе іранського виробництва Shahed-136.
Видання нагадало, що росія неодноразово заявляла про те, що українські безпілотники вже завдавали ударів по її території. Але Резніков заявив, що Україна не має до цих інцидентів жодного стосунку.
Говорячи про атаки в цілому, глава Ради національної безпеки Данилов сказав, що теоретично деякі удари по території росії можуть бути виправдані за певних обставин.
“Якщо є об’єкт, який завдає шкоди нашій країні… Ми маємо знищити ці об’єкти. Це війна”, — розповів Данилов.
Раніше повідомлялося, що армія РФ переходить до оборони та на данний момент росіяниготуються до нового наступу ЗСУ.